Son haftalarda koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanması ile birlikte gözler okulların açılıp açılmayacağına çevrildi. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Selçuk, okullardaki temizlik ve diğer hazırlıkların son hızla yürütüldüğünü belirtti.

"ÇOK KARARLIYIZ"

Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek amacıyla 81 ilden Milli Eğitim müdürleriyle toplantı yapıldığını belirterek, "Okulların 6 Eylül'de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Okulları açmak noktasında tüm toplumumuzun katkısını bekliyoruz. Biz hazırız ve toplumun sağduyusunun, desteğinin bu konuda hayati bir önem taşıdığının tekrar tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız" dedi.

'AŞI YAŞI DÜŞÜRÜLSÜN' ÖNERİSİ

Türk Tabipleri Birliğinin okulların açılması için aşı yaşının düşürülmesi ve sınıfların bölünmesi önerisini hatırlatılan Selçuk, "Bu konuda elbette geçtiğimiz yıl da var olan bir çalışma var. Bugün yanılmıyorsam Bilim Kurulu'nun da bir toplantısı söz konusu. Orada da bu konular görüşülecek. Bizler de zaten sürekli bir iletişim ve irtibat içindeyiz. Bu konularla ilgili bilim adamlarının yönlendirmesi ve birlikte çalışma devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'tan 6 Eylül vurgusu Bakan Selçuk'tan 6 Eylül vurgusu Bakan Selçuk, okulların açılmasına yönelik bakanlık olarak her türlü hazırlıkları yaptıklarını belirterek "Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Bakan Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması Bakan Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim dönemiyle ilgili olarak, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız" açıklamasında bulundu.