Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili açıklama yaptı.

Özer, takvime göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınacağını söyledi.

29 Temmuz'da adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilan edileceğini aktaran Özer, sözlü sınavların 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini sonuçların ise 16 Ağustos'ta açıklanacağını belirtti.

ATAMA SONUÇLARI 1 EYLÜL'DE

Atama tercihlerinin 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacağını ifade eden Özer, atama sonuçlarının ise 1 Eylül'de açıklanacağını kaydetti.

Bakan Özer, şöyle devam etti:

"Atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Başvurular, bayram sonrası alınacaktır. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun` ifadelerini kullandı. Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak. 20 bin öğretmen atama takvimine http://meb.ai/sxHBFd adresinden ulaşılabiliyor."

Rehber öğretmen alımı yapılacak Rehber öğretmen alımı yapılacak Rehber öğretmen alımı yapılacak.

Milyonların beklediği haberi Erdoğan açıklayacak! 3600 ek gösterge zammı ile yeni emekli maaşları ne kadar olacak? Emekli öğretmen maaşı ne kadar, kaç lira olacak? Milyonların beklediği haberi Erdoğan açıklayacak! 3600 ek gösterge zammı ile yeni emekli maaşları ne kadar olacak? Emekli öğretmen maaşı ne kadar, kaç lira olacak? Milyonların beklediği kritik karara saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapılacak olan Kabine toplantısının ardından 3600 ek gösterge çalışmasına ilişkin detayları paylaşacak. Binlerce memur ve memur emeklisi yeni maaşlarını merak ediyor. ‘3600 ek gösterge artışı ile emekli öğretmen maaşı ne kadar? Memur ve emekliye ne kadar zam gelecek? Emekli maaşa zam gelecek mi, geldi mi?’ soruları araştırılmaya başlandı. Ek göstergelerin 2200'den 3000'e ve 3600'e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak. Peki 3600 ek gösterge artışı ile memur, emekli ve öğretmen maaşı ne kadar, kaç TL oldu, ne kadar zam geldi?