TOKİ tarafından Aksaray'da alt gelir grubuna yönelik yaptırılan yaklaşık 3 bin konut, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 
  Konutlar, kura çekimi ile hak sahiplerine teslim edildi. Farklı nedenlerden dolayı teslim alınmayan 11 konutun ise TOKİ tarafından kurasız satışa çıkarılacağı duyuruldu. 
  Konuların kurasız satışa çıkarıldığını duyan vatandaşlar ise Cuma gününden itibaren, müracaatların yapılacağı banka önünde sıra beklemeye başladı. Satışa sunulan 11 konut için 18 kişi, 3 gün gece gündüz banka önünde bekledi. 
  Kendi evlerine kavuşmanın hayalini kuran vatandaşlar, battaniye ve yorganlarla ısınmaya çalıştı. 
  Bankanın camına sırasıyla isimlerini yazan vatandaşlar, bu sabah bankanın açılmasıyla kalan 11 ev için müracaatta bulundu. 
  Sırada bekleyen vatandaşlardan Ahmet Kaçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 11 konut için üç gündür gece gündüz banka önünde beklediklerini bildirdi. 
  Satış için istenen evrakları hazırladıklarını dile getiren Kaçar, gündüzleri anne-babalarının nöbette kaldığını, gece ise kendilerinin nöbeti devraldığını bildirdi. 
  "Biz ancak TOKİ'den ev sahibi olabiliriz" diyen Osman Tosun ise düşük ücretle çalıştığını, ev sahibi olabilmek için bu fırsatı değerlendirmek istediğini kaydetti. 
  Tosun, "Cuma gününden beri sıradayız. Eş ve çocuklarımız gündüz, biz gece nöbette kaldık. Ancak bu şekilde ev sahibi olabiliriz" dedi. 
  Listenin 1. sırasında yer alan Mehmet Akın ise 10 yıldır kirada oturduğunu, küçük de olsa kendisine ait bir evi olmasını istediğini belirtti. 
  Listenin 16. sırasında yer alan Süleyman Coşkun ise "Ne olursa olsun bir ümit bekliyorum. Dar gelirli başka türlü ev sahibi olamaz" diyerek evrakı eksik olan veya başvuru sahiplerinin durumlarının uygun bulunmaması durumunda sıranın kendisine geleceğini ifade etti.