Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bir otelde şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının istihdamına ilişkin kura töreni gerçekleştirildi.

Törenin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, programdan önce Diyarbakır'da şehit edilen polis memuru Ahmet Kabukçu'nun cenaze törenine katıldıklarını belirterek, törende bir kez daha milletin vakur haline ve ayakta dururken gösterdiği güce şahit olduklarını anlattı.

Düzenlenen programla medeniyetin bahşettiği bütün değerlerin gereğini tekrar ispatını ortaya koymaya çalıştıklarını ifade eden Soylu, "58. hükümetten bugüne kadar, biz ülkemizin zenginliği, özgürlüğü, ayakta kalabilmesi ve yarınlara güçlü gidebilmesinin mücadelesini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bir taraftan hükümetimiz büyük bir gayret, büyük bir mücadele ortaya koyuyor ve dünyanın en büyük 10 devleti olma hedefine doğru ilerliyor. Bir taraftan da aziz milletimiz bu coğrafya üzerinde oynanan oyunlara devletimizle birlikte göğüs germeye çalışıyor. Sosyal hukuk devletinin gereğini yerine getirmek için büyük bir çaba sarf etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"Hizmetlerin hem takipçisiyiz hem de sonuna kadar arkasındayız" 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da program öncesinde Diyarbakır'da şehit düşen polis Ahmet Kabukçu'nun cenaze törenine katıldığını belirtti.

Bakan Ramazanoğlu, şehit Kabukçu'nun eşinin "Çok uzun zamandır her gün evden çıkarken akşam sanki dönmeyecekmiş gibi vedalaşıp, helalleşip çıkıyordu. Ben her seferinde, 'niye bunu söylüyorsun' diyordum. O da, 'ben her saniyemde şehit olmaya hazırım, sen de hazır ol' diyordu. Dün o haberi aldığım zaman içimden bir şey koptu gitti, her ne kadar bana hazır ol demesine rağmen ben o hazır olmayı hep öteliyormuşum. Şimdi bu gördüklerim rüyamı" sözleriyle duygularını ifade ettiğini aktardı.

Sonrasında gözyaşlarına hakim olamadıklarını anlatan Ramazanoğlu, şehidin kızı Zeynep'in, "Teyze, şehit olmak demek babamın bu yeni görevi gereği hiç gelmemesi mi demek" sorusuna karşılık, "Zeynep'e verecek cevabım, evet o artık Allah'ın yanına gitti, Rabbimizle beraber. Ama gelip gelemeyeceği konusunda bir şey diyemedim" dedi.

Sonuçlar, Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinden saat 17.30'da öğrenilebilecek.