Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, temmuz ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, haziranda geçerli olan tarifeye göre yüzde 12 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1488 lira olurken, sanayi aboneleri için bu miktar yüzde 20 artışla 1783 lira 354 kuruşa yükseldi.

ELEKTRİK SANTRALLERİNE YÜZDE 20,2
Elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ise yüzde 20,2 artarak 2060 lira oldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

135 milyar metreküp doğalgaz bulduk 135 milyar metreküp doğalgaz bulduk Enerjide ülkemizin dışa bağımlılığına son verecek müjdeli haber Karadeniz’de faaliyetlerini sürdüren Fatih sondaj gemimizden geldi.
Doğalgaz dağıtım sektöründe ilk halka arz Doğalgaz dağıtım sektöründe ilk halka arz Türkiye’deki doğalgaz kullanıcıların yüzde 11’ine hizmet götürerek en büyük özel doğalgaz dağıtım şirketi konumunda bulunan Başkentgaz, Borsa İstanbul’da işlem görmeye hazırlanıyor.