'Evde Bakım Yardımı' alan aileleri ilgilendiren haberi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı. Bakan Yanık, yaşamlarını kendi başlarına sürdüremeyen ve ailesinin yanında bakımı mümkün olmayan engelli vatandaşlara kuruluşlarda bakım hizmeti sunduklarını, ailelerinin yanında kalan engellilere ise gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek olduklarını belirtti.

YARIM MİLYONU AŞKIN KİŞİ YARDIMLARDAN YARARLANIYOR

Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerinden biri olduğunu söyleyen Bakan Yanık, "Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda geliştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz. Şu an yarım milyonu aşkın vatandaşımıza evde bakım yardımı veriyoruz" ifadelerini kullandı.

"HESAPLARA YATIRMAYA BAŞLADIK"

Haziran ayı evde bakım yardımı ödemelerinin Kurban Bayramı’na denk geldiğini belirten Bakan Yanık, bayram öncesi ihtiyaç sahibi aileleri desteklemek amacıyla ödeme tarihini öne çektiklerini belirtti. Bakan Yanık, "Evde bakım yardımı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladık" dedi.

Bakan Yanık, evde bakım yardımı ödemeleri kapsamında temmuz ayında 893,1 milyon TL ödeme yapılacağını belirterek, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tatili açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tatili açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan bayramda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıklarken bayram tatilinin de 9 gün olacağını bildirdi.