Otobüs yolculuklarında bayram öncesi fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçebilmek ve fırsatçılığı engelleyebilmek adına getirilen tavan uygulaması yürürlüğe giriyor. Tavan fiyat mesafeye göre uygulanacak.

3 AY SÜREYLE UYGULANMAK ÜZERE TAVAN ÜCRET TARİFESİ BELİRLENDİ
Buna göre, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVİD-19  salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki  kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu  potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi  amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden  itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere tavan ücret tarifesi  belirlendi.

Bilet satışlarındaki düşüş devam ediyor Bilet satışlarındaki düşüş devam ediyor 1 Temmuz itibarıyla şehirlerarası ulaşımda da yolcu sınırlamanın kaldırılmasının ardından artış yaşanması beklenen otobüs bileti satışlarındaki düşüş, bayram öncesinde de değişmedi. Terminal işletmecisi Mirza Binboğa, “Kurban Bayramı masraflı bir bayram olduğu için vatandaşlar seyahatlerini öteliyor” dedi.

Koltuk sınırı kalktı, bilet fiyatları düşmedi Koltuk sınırı kalktı, bilet fiyatları düşmedi Koronavirüs tedbirleri 1 Temmuz’da kaldırıldı. Bu kapsamda şehirlerarası yolcu otobüsleri tam kapasite çalışmaya başladı. Ancak bilet fiyatlarında beklenen düşüş yaşanmadı. Fiyatlar cep yakıyor