Haber Merkezi ANKARA

Dünyada hızla yaygınlaşan kripto para için Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çalışmalar tamamlandı. Aracı kurumlar için sermaye şartı getirilmesi, şüpheli hareketleri MASAK’ın denetlemesi, suistimallere karşı teminat mecburiyeti konulması başta olmak üzere çeşitli kurallar içeren düzenleme ekimde Meclis Genel Kurulu’na gelecek. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Ercan Gül, “Neredeyse hazır. Bu konuda dünyada çok geniş bir yelpaze var. Bu işi tamamen serbest, batan batar giden gider düşüncesiyle yapanlar var, tamamen serbest yapan, mesela Japonya bunlardan bir tanesi, hiç düzenleme yapmamış. Batı Avrupa, Amerika genelde seks numara düzenleme orada da yine serbest mekanizmalar. Biz biraz daha sıkı bir düzenleme getiriyoruz. Yasaklama düşünmüyoruz. Yasaklayanlar demokrasisi problemli olan ülkeler” dedi.

Bursa’da 14 milyon dolarlık kripto para vurgunu Bursa’da 14 milyon dolarlık kripto para vurgunu Gündemden düşmeyen kripto para vurgunu iddialarına bir yenisi de Bursa’dan eklendi. 12 bin vatandaş, ‘Mpax Coin’e para yatırdı. ‘Mpax Coin’in sahibi ise 14 milyon dolarla yurt dışına kaçtı.
Ayşe teyze kriptocu oldu Ayşe teyze kriptocu oldu Kısa yoldan zengin olma hayali ve yüksek getiri beklentisiyle kripto paralara yatırım yapan kullanıcı sayısı tam 11 kat artış gösterdi. Kripto paralar pandemi döneminde işsiz, emekli, öğrenci ve ev hanımlarının umudu oldu.