Basın İlan Kurumu portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 89 mühendis ve 11 büro personeli olmak üzere 100 sözleşmeli personel istihdam edeceğini duyurdu. Adayların  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınarak doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile alınacağı açıklandı.

6 EYLÜL 2022 KPSS SONUÇLARI REFERANS ALINACAK
Lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2021/8 Tercih Kılavuzu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde bugün yayımlanacak. Tercih işlemlerinde 6 Eylül 2020'de yapılan KPSS sonuçları kullanılacak.

Adaylar, tercihlerini bugünden itibaren 2 Kasım'a kadar Tercih Kılavuzu'nda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

İnternetten tercih gönderme işlemleri, 2 Kasım saat 23.59'da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak. Yerleştirme işlemlerinde, KPSSP3 puanı kullanılacak. İlgili sınav puanı en az 50 olan adaylar tercih yapabilecek.

İLAN DETAYINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Kültür ve Turizm Bakanlığı 40 kontolör istihdam edilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı 40 kontolör istihdam edilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, 7334 sayılı Turizm Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 2634 sayılı Kanuna eklenen Geçici 15 inci maddesi hükmü uyarınca naklen kontrolör/başkontrolör istihdam edecek.

Yanık: Devlet korumasında yetişmiş 890 evladımızı istihdam edeceğiz Yanık: Devlet korumasında yetişmiş 890 evladımızı istihdam edeceğiz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yarın devlet korumasında yetişmiş 890 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına atama töreninin gerçekleştirileceğini duyurdu.