Dünyanın en büyük hacimli kripto para birimi olan Bitcoin’i geliştiren kişi olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun servetiyle ile ilgili dikkat çeken bilgiler ortaya çıktı.

DÜNYANIN EN ZENGİN 15’İNCİ KİŞİSİ

Yapılan araştırmalar sonrasında Bitcoin’in son dönemdeki tarihi zirvesinin ardından Nakamoto’nun dünyanın en zengin 15’inci kişisi olduğu belirtildi.

NET SERVETİ 73 MİLYAR DOLAR

Nakamoto’nun net servetinin 73 milyar dolar olduğu açıklanan çalışmada, 750 bin ila 1,1 milyon BTC’ye sahip olduğunun tahmin edildiği aktarıldı.

YIL SONUNDA 100 BİN DOLARIN ÜSTÜNE ÇIKABİLİR

Bitcoin fiyatı, geçen yıla göre yüzde 300'den fazla bir artışın ardından bu ayın başlarında 68 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Önde gelen bir tahmin modeli, yıl sonundan önce kripto para biriminin 100 bin doların üzerine çıkabileceğini tahmin ederken, bunun gerçekleşmesi durumunda Nakamoto'nun yatırımcı Warren Buffett ile eşit bir servetle dünyanın en zengin ilk 10 kişi arasına yükselebileceğini vurguladı.

10 YILDA 10 MİLYONDAN FAZLA DEĞER KAZANDI

Satoshi Nakamoto, 2009 yılının Ocak ayında Bitcoin’i piyasaya sürmeden önce 2008 yılında yayımladığı projede dijital para birimi vizyonunu anlatmıştı. Yaklaşık iki yıl projede diğer geliştiricilerle işbirliği yapan Nakamoto, daha sonra ortadan kaybolurken on yıldan fazla bir süredir kimliğini gizliyor.

Nakamoto'ya ait olduğuna inanılan birkaç Bitcoin cüzdanında hareket olmadığı belirtilirken, cüzdanlardaki kripto paraların on yılda yüzde 10 milyondan fazla değer kazandığı bildirildi.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları harekete geçti: 77 bin Bitcoin satışı yaptılar Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları harekete geçti: 77 bin Bitcoin satışı yaptılar Uzun vadeli düşünen Bitcoin yatırımcıları, Mayıs ayından bu yana ilk kez harekete geçtiler. Yatırımcıların ilk kez ellerinde bulundurdukları Bitcoin’leri satarak net pozisyonlarını azalttıkları belirtildi. Geçtiğimiz 7 gün içerisinde toplam 77 bin 778 Bitcoin satışı gerçekleştirdiler. Bitcoin rekor seviyeden gelen satışlarla yaşadığı sert geri çekilmenin ardından bugün 65 bin dolar sınırında bulunuyor.

Kripto para piyasaları yükselişe devam ediyor: Bitcoin’den yeni rekor geldi Kripto para piyasaları yükselişe devam ediyor: Bitcoin’den yeni rekor geldi Kripto para piyasaları yükselişe hız kesmeden devam ediyor. Hafta başında ilk kez 3 trilyon dolar barajını aşan piyasalar yerini korudu. Bitcoin ise 68 bin dolar barajını aşarak rekorunu yeniledi.

New York'un yeni başkanı maaşının Bitcoin ile ödenmesini istiyor New York'un yeni başkanı maaşının Bitcoin ile ödenmesini istiyor ABD’nin New York kentine 2 Kasım’da düzenlenen seçimde belediye başkanı seçilen Eric Adams, göreve geldikten sonra ilk üç ayın maaşının Bitcoin ile ödenmesini istediğini duyurdu.