Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı..

MERKEZ BANKASI'NIN PİYASAYA MÜDAHALESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın piyasaya müdahalesine ilişkin 'Merkez Bankası'nın yasasında olan bir şey. Hakkı var. Gerekli olduğu zaman Merkez Bankası bu tür müdahaleleri yapar' ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTER AÇIKLAMASI

3600 ek göstergeye ilişkin soruyu ya yanıtlayan Erdoğan, "3600 ek gösterge de olacak. Şu anda bütün çalışmaları yapılıyor" dedi.

"TOPLUMUN YANLIŞ YÖNLENDİRİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek zammın istihdam kaybına yola açabileceği iddialarına "Niye hep endişe üzerinden konuşuyorsunuz. Bu noktada toplumun yanlış yönlendirilmesine izin vermeyeceğiz" yanıtını verdi.

HEKİMLERE 5BİN TL'YE KADAR ZAM GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Uzman ve pratisyen hekimlere) 5 bin, 2 bin 500 lira; bu tür zamlar geliyor."

Asgari ücret pazarlığı başladı: İşte istenen ilk rakamlar Asgari ücret pazarlığı başladı: İşte istenen ilk rakamlar Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022 yılı asgari ücret toplantısının ilki sona erdi. Bakan Bilgin toplantı öncesi tüm kesimlerin görüşlerinin alındığı asgari ücrete yönelik anket sonuçlarını açıkladı. Buna göre işverenlerin asgari ücret beklentisi 3500-3750 lira, çalışanların ise 3750-4000 lira olması gerektiği ifade edildi. İkinci toplantı 7 Aralık 2021 tarihinde TÜRK-İŞ'te, üçüncü toplantı ise 9 Aralık 2021 tarihinde TİSKte olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ilişkin "Asgari ücretle ilgili çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete şuana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız" dedi.

Asgari ücret toplantıları bugün başlıyor | ‘Asgari’ yüzde 30! Asgari ücret toplantıları bugün başlıyor | ‘Asgari’ yüzde 30! Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını bugün yapacak. Görüşmelerin iki haftada tamamlanması ve maaşlara en az yüzde 30 zam bekleniyor.