Dün akşam açıklanan ABD enflasyon verilerinin ardından Bitcoin’de önemli bir artış yaşandı. Verilerin açıklanmasıyla 2 bin dolara yakın bir değer kazanan Bitcoin, şuan 48.269 dolarlık bir değere sahip. Bitcoin’de yaşanan bu artışın ardından IMF’den dikkat çeken bir açıklama geldi. 

OLUŞAN RİSKLERİN ÜLKELERDE SİSTEMİK HALE GELEBİLİR 

IMF yetkililerinin yazdığı yazıda, kripto varlıklar ile ilgili ürün ve hizmetlerin son yıllarda hızla büyüdüğüne işaret edildi. Bunların düzenlenmiş finansal sistemle bağlantılarının arttığına dikkat çekildi. Yazıda, politika yapıcıların birçok faaliyetin düzenlenmemiş olduğu bu gelişen sektörden kaynaklanan riskleri izlemekte zorlandığı belirtildi ve bu risklerin bazı ülkelerde yakında sistemik hale gelebileceği ifade edildi.

BITCOIN KAZANDIRIYOR 

Öte yandan ABD'de enflasyon verileri %6.8 olarak açıklanırken Bitcoin'in (BTC) dolar karşısındaki yarışı kazandığı görülüyor. Elinde dolar bulunduran kişiler paralarının değer kaybetmesini izlerken tercihini Bitcoin'den yana yapanlar ise son düşüşlere rağmen 2.5 kata yakın bir değer artışı yaşadılar. Durum bu olunca da kripto paraların artık önemli bir yatırım aracı olduğu da kesinleşmiş oldu.

KRİPTO PARAYA GÜVEN ARTIYOR 

Bu yıl 68.789 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmış olan BTC bunun ardından önemli bir düşüş trendi içerisine girmiş durumda. Bu durum bazı yatırımcıları korkutarak piyasalardan çıkmalarına neden olsa da büyük ölçekli alımlar devam ediyor. Özellikle MicroStrategy gibi uzun vadeli şirket yatırımlarında önemli derecede artış olduğu vurgulanmakta. Bu durum da uzun vadede kripto paralara olan güveni bir kez daha vurguluyor diyebiliriz.

Bitcoin’de düşüş devam ediyor: Milyarder isimlerden peş peşe açıklamalar geldi Bitcoin’de düşüş devam ediyor: Milyarder isimlerden peş peşe açıklamalar geldi Kripto paralarda dalgalanmalar devam ediyor. Kripto para birimlerinde gelen satış dalgası, Bitcoin fiyatlarını da düşürdü. Birçok altcoinde değer kaybı görülürken Bitcoin, tarihi zirvesinden yüzde 40 oranında düşüş gösterdi. Öte yandan iş zekası şirketi olan MicroStrategy CEO'su Michael Saylor bin 434 Bitcoin daha aldıklarını duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından milyarder iş adamı Barry Sternlicht ise Bitcoin'in arzının kısıtlı olduğunu ve 1 milyon dolara yükselebileceğini belirtti.

Bitcoin tekrardan düşüşe geçti: 50 bin doların altına indi Bitcoin tekrardan düşüşe geçti: 50 bin doların altına indi Geçtiğimiz haftalarda sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, yeni haftada azda olsa kendini toplamaya başlamıştı. 50 bin doların üzerinde işlem gören Bitcoin, toparlanma sinyalleri verirken tekrardan düşüşe geçti Bitcoin 50 bin doların altına gerilerken, Ethereum ise yükseliş kaydetti. Kripto para piyasaları ise yeni haftada sakinliğini korumaya devam etti.

Kripto para piyasalarında Fed ve Omicron depremi: Bitcoin’den sert düşüş Kripto para piyasalarında Fed ve Omicron depremi: Bitcoin’den sert düşüş Kripto para piyasalarında adeta deprem yaşanıyor. Koronavirüsün yeni varyantı Omicron, küresel piyasalarda etkisini sürdürürken, Fed’in yüksek enflasyon için alacak faiz kararı ise altın fiyatlarında satışa neden oldu. Dar banda sıkışan altın 1800 dolar seviyesinin altına geriledi. Kripto paralarda ise kayıplar yüzde 20’yi aşmış durumda.