Tüketici güven endeksi, ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında arttı; aralık ayında 68,9 olan endeks, ocak ayında 73,2'ye çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak ayı tüketici güven endeksini açıkladı.

TÜKETİCİ GÜVEN ENDEKSİ YÜZDE 6,2 ARTTI

TÜİK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında arttı; aralık ayında 68,9 olan endeks, Ocak ayında 73,2'ye yükseldi.

.

Mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, alt endeksleri ve değişim oranları, Ocak 2022

El Salvador Bitcoin madenciliğine başlıyor! Hedef ekonomiyi canlandırmak El Salvador Bitcoin madenciliğine başlıyor! Hedef ekonomiyi canlandırmak Dünyada bir ilke imza atarak resmi para birimini Bitcoin olarak ilan eden Orta Amerika ülkesi El Salvador, ekonomik hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. ‘Bitcoin Şehri’ kurma, Bitcoin tahvili çıkarma ve volkan enerjisiyle Bitcoin madenciliği yapma gibi girişimleriyle El Salvador, ekonomisini canlandırmayı hedefliyor.

Biden'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Ekonomisi için felaket olur Biden'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Ekonomisi için felaket olur ABD Başkanı Joe Biden, 1. görev yılını doldururken Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi. Biden konuşmasında Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme riskine karşı yapılan tehditlerin yeterli olup olmadığı sorusuna, Rusya'nın işgal eyleminin, Rusya ekonomisi için "felaket" olacağını söyledi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı: İşte alınan kararlar Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı: İşte alınan kararlar Fuat Oktay başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı ardından yapılan yazılı açıklamada; dengeli bir büyüme eğilimi yanında enflasyon görünümünde iyileşme sağlanması için Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde alınan kararların hızla ve etkin bir şekilde uygulanmasına karar verildiği öğrenildi.