ABD Merkez Bankası (FED), artan enflasyon sonrası tahviller ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler de dahil olmak üzere varlık alımlarını Kasım ayında yavaşlatmaya başladı. Yaşanan bu sürece ‘Konik’ adı verilirken, dünyanın en büyük kripto para borsası operatörlerinden olan Huobi Araştırma Enstitüsü ise yeni bir rapor yayımladı. Yayımlanan raporda bu yıl küresel likiditede azalmaya veya küresel ekonomiye pompalanan paraya neden olabileceği belirtildi. 

BITCOIN’DE DÜŞÜŞ UZUN SÜRE DEVAM EDECEK

Yayımlanan raporda, küresel likiditede azalmayla beraber Bitcoin’in de bu süreçten etkileneceği belirtildi. Yaşanan krizle birlikte, Bitcoin’in uzun süreli bir fiyat düşüşüyle karşı karşıya kalacağı bir "ayı piyasası" ile mücadele edeceğini öngörüldü.  

Huobi’nin yayımlamış olduğu raporda, faiz oranlarındaki potansiyel bir artışın, Bitcoin dahil olmak üzere riskli varlıkların fiyatı üzerinde ek baskı oluşturmasının muhtemel olduğunu açıkladı. Açıklamada "Bitcoin amortisman olasılığı ortadan kaldırılamaz" denildi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KRİPTO PLATFORMU 

Diğer taraftan Hong Kong borsasında işlem gören Huobi’nin merkezi Seyşeller'de bulunuyor. Şirket,  sıklıkla günlük 1 milyar ABD dolarından fazla işlem hacmi işleyen, dünyanın en büyük kripto ticaret platformları arasında yer alıyor.

Kripto paralarda deprem! Bitcoin dibe çakıldı Kripto paralarda deprem! Bitcoin dibe çakıldı Kripto para piyasalarında deprem yaşanıyor. ABD borsalarındaki değer kayıpları ve Rusya’nın kripto para yasağını gündeme getirmesi, kripto paralarda yüzde 10 değer kaybına neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin ise yüzde 7’i aşan değer kaybı ile 38 bin dolara kadar geriledi. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da ise tarihi çöküş söz konusu. Ethereum, yüzde 8’lik değer kaybı ile 2 bin 800’lere kadar geriledi. Altcoinlerde de düşüş yaşanıyor.

El Salvador Bitcoin madenciliğine başlıyor! Hedef ekonomiyi canlandırmak El Salvador Bitcoin madenciliğine başlıyor! Hedef ekonomiyi canlandırmak Dünyada bir ilke imza atarak resmi para birimini Bitcoin olarak ilan eden Orta Amerika ülkesi El Salvador, ekonomik hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. ‘Bitcoin Şehri’ kurma, Bitcoin tahvili çıkarma ve volkan enerjisiyle Bitcoin madenciliği yapma gibi girişimleriyle El Salvador, ekonomisini canlandırmayı hedefliyor.

Bitcoin kralı Türkiye’ye geldi! Twitter’dan esprileri peş peşe patlattı Bitcoin kralı Türkiye’ye geldi! Twitter’dan esprileri peş peşe patlattı Resmi para birimini Bitcoin’e çeviren El Salvador’un 41 yaşındaki devlet başkanı Nayib Bukele, Türkiye’ye geldi. Bugün saat 16:30’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşecek olan Bukele, Türkiye’ye gelişini Twitter'dan esprili bir dille duyurdu. Nayib Bukele’nin paylaşımları ise sosyal medyada gündem oldu.