Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin üreticilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam ettiği belirtildi.

YÜZDE 30 İNDİRİM YAPILDI

Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimliliğin en önemli konulardan biri olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır. Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmaktadır. Bu kapsamda, 14 Şubat 2022 tarihi itibarıyla kimyevi gübrelerde yüzde 30'a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9 bin 200 TL, 20.20.0 gübresi 6 bin 100 TL ve çay gübresi ise 7 bin 500 TL'den satılacaktır. Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz."

Altın fiyatlarında ABD etkisi: Gram altın fiyatı düştü mü, yükseldi mi? Altın fiyatlarında ABD etkisi: Gram altın fiyatı düştü mü, yükseldi mi? Haftanın son iş gününde altın fiyatlarında düşüş söz konusu. Özellikle ABD’de enflasyonun yüzde 7.5 gelmesiyle altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketler yaşanmaya başladı. Ons altın 1841 dolar seviyelerinden 1823 dolara kadar geriledi. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz ise altın fiyatlarını canlı tutuyor. Peki son haftanın iş gününde “Gram altın ne kadar?” ve “Çeyrek altın düştü mü?” soruları sorulmaya başladı. İşte 11 Şubat güncel altın fiyatları…

Göbek görünümü vermiş! Havalimanında kilolarca altınla yakalandı Göbek görünümü vermiş! Havalimanında kilolarca altınla yakalandı İstanbul Havalimanı'nda yapılan operasyonda, yabancı uyruklu kadın yolcunun üzerinden 3 kilo 117 gram külçe takoz altın, çeşitli markalara ait ortalama değeri 565 bin lirayı bulan 14 kol saati 352 bin lira değerinde yüzük, kolye ve küpeden oluşan ziynet eşyası ile tarihi eser niteliğinde sikkeler ele geçirildi.

Halil Falyalı’nın öldürülmesi ile ilgili 3 kişi İstanbul’da gözaltına alındı Halil Falyalı’nın öldürülmesi ile ilgili 3 kişi İstanbul’da gözaltına alındı Ünlü kumarhaneci Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Olaya ilişkin 3 şüphelinin yakalandığı öğrenildi.