Ukrayna krizinin etkileri ekonomiye yansımaya devam ediyor. Bir süredir yükseliş bandında hareket eden Altın piyasasında, en düşük 807 bin lira, en yüksek 816 bin 500 lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalarak 814 bin liradan tamamladı.

TÜM METALLERDEKİ  İŞLEM HACMİ 

KMKTP'de, altında gerçekleşen toplam işlem hacmi 1 milyar 167 milyon 561 bin 955,6 lira, işlem miktarı ise 1.441,9 kilogram oldu.

Tüm metallerdeki toplam işlem hacmi de 1 milyar 167 milyon 561 bin 955,59 lira düzeyinde gerçekleşti.

Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Ahlatcı Döviz ve Kıymetli Madenler, Ahlatcı Metal Rafineri, İstanbul Altın Rafinerisi, İar Döviz ve Kıymetli Madenler, Demas Kuyumculuk İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret şeklinde sıralandı.

Bugünkü işlemlere ilişkin veriler şöyle:

Kripto para uzmanından çok konuşulacak kritik tahmin! 'Altın 3 bin TL'yi görecek' Kripto para uzmanından çok konuşulacak kritik tahmin! 'Altın 3 bin TL'yi görecek' Dolar, gram altın ve Euro’da yukarı yönlü hareketler devam ederken kripto paralarda iniş çıkışlar sürüyor. Kripto para uzmanı Tuna Kaya, TGRT Haber’de kripto paralar ve gram altınla ilgili çok kritik öngörülerini paylaştı.

'Altın Tasarruf Sistemi' nasıl işleyecek? 13 adımda cevapları 'Altın Tasarruf Sistemi' nasıl işleyecek? 13 adımda cevapları Türkiye, yeni Ekonomi Modeli kapsamında Altın Dönüşümlü TL Mevduat sistemine geçti. Peki yastık altı altınların ekonomiye kazandırılmasını hedefleyen sistem ne tür bir işlemle ilerleyecek ? İşte Altın Tasarruf Sistemine ilişkin en çok merak edilen soruların yanıtı ve öngörülen 4 farklı senaryo.

Altın fiyatları 8 ayın zirvesinden döndü! Çeyrek ve gram altında düşüş başladı Altın fiyatları 8 ayın zirvesinden döndü! Çeyrek ve gram altında düşüş başladı Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğin artmasıyla, ons altın son 8 ayın zirvesini görmüştü. Dün Rusya Devlet Başkanı Putin'in "Avrupa'da savaş istemiyoruz!" açıklaması ve Ukrayna sınırındaki bazı Rus birliklerinin çekilmesi haberleri sonrası, altın fiyatları düşüşe geçti. Özellikle gram altın yaşanan olaylardan sonra 808 lira ile 824 lira arasında dalgalandı.