TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları bazında Mart ayında en fazla fiyat artışı 32,67 TL ile motorin oldu. En fazla düşüş yaşan ürün ise yüzde 23,26 TL ile kabak oldu. 

TÜİK VERİLERİ AÇIKLADI 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, geçen ay, motorindeki fiyat artışını yüzde 24,41 ile benzin, yüzde 23,47 ile kömür, yüzde 20,56 ile kuru soğan ücreti izledi.

MOTORİN LİDER 

Martta fiyatı en çok artış gösteren diğer ürünler arasında yüzde 20,01 ile şehirler arası otobüs ücreti, yüzde 17,51 ile kıvırcık, yüzde 17,1 ile beyaz lahana, yüzde 16,36 ile portakal, yüzde 15,54 ile mantar, yüzde 14,95 ile kuzu eti ve yüzde 14,88 ile tavuk eti yer aldı.

Kaynak TÜİK

Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 23,26 ile kabakta oldu. Bunu yüzde 9,91 ile domates, yüzde 9,7 ile elektrik ücreti, yüzde 8,73 ile ıspanak, yüzde 7,89 ile kadın kazağı takip etti.

Kurda hareketlilik başladı! Dolar için kritik tahmin: Bu seviyeyi görene kadar alım yapmayın Kurda hareketlilik başladı! Dolar için kritik tahmin: Bu seviyeyi görene kadar alım yapmayın Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından gözler dolar kuruna çevrildi. Hafif bir yükselişe geçen dolar şuan 14.71 TL seviyelerinde işlem görüyor. Uzmanlar ise dolar kurunda bir düşüş yaşanacağı ve 13’lü rakamların altına ineceğini öngörüyor. Peki 4 Nisan 2022 Dolar ne kadar? 1 dolar kaç TL? İşte anlık dolar kuru verileri…

Enflasyon rakamları açıklandı altında hareketlilik başladı! Çeyrek ve gram altın kaç TL? 4 Nisan altın fiyatları Enflasyon rakamları açıklandı altında hareketlilik başladı! Çeyrek ve gram altın kaç TL? 4 Nisan altın fiyatları Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yatırımcılar altın fiyatlarını araştırmaya başladı. 4 Nisan Pazartesi günü ons altındaki gerileme gram ve çeyrek altını da etkiledi. Geçtiğimiz haftalarda düşüşe geçen altın fiyatları yeni hafta ile birlikte düşüşe geçti. Çeyrek altın 1500 TL seviyelerinde işlem görürken, gram altın 911 TL seviyelerinde işlem görüyor. Peki altın fiyatları düştü mü? Gram altın kaç TL? Çeyrek altın ne kadar? İşte 4 Nisan 2022 güncel altın fiyatları…

2022 Mart enflasyon rakamı için gözler TÜİK'te!  Mart ayı enflasyon oranı belli oldu 2022 Mart enflasyon rakamı için gözler TÜİK'te! Mart ayı enflasyon oranı belli oldu Her ayın başında bir önceki ay için açıklanan enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Gözler Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Mart ayı verilerinde. Son dakika gelişmelerini takip eden vatandaşlar “Mart enflasyon rakamları belli oldu mu? Aylık enflasyon oranları açıklandı mı?” sorularına cevap ararken TÜİK’ten gelecek açıklama bekleniyor. Şubat’ta yüzde 54.44 bulmuş, kira artış zamanı gelenler için zam oranı yüzde 25.98 olmuştu. İşte 2022 Mart ayı enflasyon oranlarında son durum. TÜİK'in verilerine göre Mart ayı enflasyon oranı 5,46 seviyesinde olurken; yıllık enflasyon ise yüzde 61,14 seviyesinde oldu.