Dolar kurundaki yükseliş devam ederken altında fiyatlarında hareketlilik başladı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise yatırımcılara uyarılarda bulundu. Haziran ve Temmuz ayarlarını işaret eden İslam Memiş, doların bu aylarda zirveleri zorlayabileceğini belirtti. Peki altın ve dolar yükselmeye devam edecek mi? Hangi seviyeden altın ve dolar bozdurulur? İşte bu soruların cevapları… 

“BU BANT ARALIKLARINI YAKINDAN TAKİP EDİN!”

Dolar ve altındaki yükselişlerin devam edeceğini belirten İslam Memiş, yatırımcılara fırsat aralığını belirterek, "Dolar kuru uzun bir aradan sonra yurtiçi piyasalarda 15 Lira seviyesinin üzerine yükseldi. 15.30 Lira seviyesini güçlü bir destek seviyesi olarak kısa vade için takip edeceğiz. Kısa vade için takip ettiğimiz bant aralığı aşağıda 14.80 yukarıda 15.30 Lira bant aralığı. Yatırımcılar bu bant aralıklarını yakından takip etmesi gerekiyor'' ifadelerini kullandı. 

“HAZİRAN VE TEMMUZ AYLARINDA ZİRVE YAPACAK”

Haziran ve Temmuz aylarını işaret eden İslam Memiş, bu aylarda yeni zirvelerin görülebileceğini belirterek şunları söyledi: 

''Özellikle Temmuz aylarında yeni zirveler gündeme gelebilir. 15 Lira seviyesinin altına sarkma yaşanırsa dövizle ticaret yapanlar ve döviz borcu olanlar bu fırsatı değerlendirmeli diye düşünüyorum. Özellikle dolar endeksinin 104 seviyesinde olduğu bir gündeyiz. Muhtemelen de yıl içerisinde bu yükselişler devam edecek" 

PİYASADAKİ BASKILARA DİKKAT! 

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) yıl içinde toplamda 150 baz puan faiz artırımı yapabileceğini söyleyen İslam Memiş, Fed’in faiz kararlarının piyasaları nasıl etkileyeceğini değerlendirdi. Memiş, dolardaki fiyat düşüşlerin geçici olduğunu belirterek, "Doların her geri çekilmesi veya 15 Lira seviyesinin altındaki rakamlar orta ve uzun vade için kalıcı olmayacağını da bize göstermiş oluyor" ifadelerini kullandı. Piyasadaki baskılardan dolayı diğer emtia fiyatlarında düşeceğini belirten İslam Memiş, altın-gümüş ve kripto paralarda düşüşlerin olacağını söyledi. 

AL-SAT YAPANLARI UYARDI 

Bankalar üzerinden altın al-sat yapacakları uyaran Memiş, "Gümüş ve altın fiyatlarının veya döviz kurlarının ekranda gördüğü fiyatlar ile alakası olmadığını tekrar belirtmek isterim" açıklamasında bulundu. 

Konut alım satımında dikkat çeken döviz hesabı ve altın detayı Konut alım satımında dikkat çeken döviz hesabı ve altın detayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut alım-satımı için 3 yeni uygulama ve kampanyayı açıkladı. Erdoğan, "İlk Evim Konut Finansman", "Genişletilmiş Konut Finansman" ve "İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti" paketlerini duyurdu. Açıklanan yeni pakette ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara yönelik destek ile döviz hesabı ve altın detayı dikkat çekti.

Altın fiyatlarında hareketlilik! Tam, yarım ve çeyrek altın ne kadar, kaç TL? 10 Mayıs 2022 güncel altın fiyatları Altın fiyatlarında hareketlilik! Tam, yarım ve çeyrek altın ne kadar, kaç TL? 10 Mayıs 2022 güncel altın fiyatları Altın fiyatlarındaki hareketlilik haftanın ikinci gününde de devam ediyor. Dolarda yükselişin durmasıyla altında yukarı yönlü hareketler başladı. Ons altın 1863 dolardan işlem görürken, gram altın yüzde 0,65 yükselişle 905 TL’den işlem görüyor. Altındaki hareketlilik ise yatırımcıların gündeminde. Peki altın fiyatları düştü mü, yükseldi mi? Gram altın ne kadar? Çeyrek altın kaç TL? Altın fiyatlarında son durum ne? İşte 10 Mayıs 2022 güncel altın fiyatları…

Hırsızlıktan gözaltına alınan genç intihar etti Hırsızlıktan gözaltına alınan genç intihar etti Adıyaman’da hırsızlıktan gözaltına alınan 29 yaşındaki genç, getirildiği adliyenin 2. katından atlayarak intihar etti.