Piyasalarda ABD şoku yaşanıyor. Açıklanan Nisan ayı enflasyon oranları ve Fed’in faiz artırımına gitmesi piyasaları tetikledi. Bir yandan devam eden Rusya-Ukrayna savaşının yankıları da sürüyor. Altın ve dolarda da iniş çıkışlar söz konusu. Borsada değer kayıpları yaşanırken, kripto paralar adeta çakıldı. Piyasadaki bu kaos ise “Altın fiyatları yükselecek mi? Dolar ne kadar olacak? Kripto paralarda düşüş devam edecek mi?” sorularını gündeme getirdi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalarda yaşanan kargaşayı değerlendirerek yatırımcıları uyardı. 

“KARMA KARIŞIK DEVAM EDECEK” 

Kripto paralardaki sert düşüşleri değerlendiren İslam Memiş, kripto para yatırımcısının gerekli tedbirleri almış olduğunu belirterek, “Yapacak bir şey yok. Merkez Bankalarının güdümünde piyasalarda bu trend devam edecek. Bir hafta bakacaksınız sert bir şekilde yükselmiş, bir hafta bakacaksınız sert bir şekilde düşmüş. Dolar tarafında sert yükselişler, elbet sert düşüşlere yerini bırakacak. Karma karışık devam edecek” dedi.

TEMMUZ AYINA HAZILIKLI OLUN 

“Temmuz ayında karmaşa olabilir” diyen İslam Memiş, yatırımcıların oluşabilecek kaoslara karşı tedbir almaları gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: 

“Merkez Bankaları faiz artırımı yaparak enflasyonu düşürmeye çalışıyor. Ancak yine de enflasyon yükseliyor, alım gücü düşüyor. İnsanlar enflasyon düşecek, piyasalar düzelecek sanıyor. Al-sat yaptırılarak varlıklar eritiliyor. Burada gelenekselci olan insanlarda bir sorun yok. Yenidünya düzeninde, Temmuz ayında enflasyon bir miktar çekilecek ama sonrasında bir hiperenflasyon olabilir. Tüm yatırım araçlarında Temmuz ayında bir karmaşa olabilir. Dolar 104 ile 106’ya yükselmesi ABD’nin işine gelmiyor. Küresel finans sistemi krize girdi.”

“ÜLKELER ÇIKMAZ İÇİNDE” 

Artan enflasyona karşı ülkelerin çıkmasa girdiğini belirten Memiş, “Ülkeler çıkmaz içindeler. Emtiaya ve kripto paralara baskı yaparak, faiz artırarak enflasyonu tutmaya çalışıyorlar. Temmuzda güçlere yetmeyecek. Temmuz ayında neyin ne olduğu daha iyi anlaşılacak. İnsanlar çok şey hayal eder ama az şeyin sahibi olurlar. Umutların daha karamsar olduğu bir dönem girildi” ifadelerini kullandı.

“EV ALMAK ARTIK MÜMKÜN DEĞİL” 

Enflasyona karşı dünya genelinde tersine göçler olduğu tespitinde bulunan Memiş, artık şehirlerin boşalmaya başladığını ifade etti.

“Mecburiyet karşısında yeni bir sistem oluşuyor. Artık ev almak mümkün değil. İnsanlar 10 ya da 15 yıllık kontrat yapmak zorunda kalacak. Gelecekte kapsül evler olacak”

Altın fiyatlarına ABD enflasyonu darbesi! Gram, yarım ve çeyrek altın ne kadar, kaç TL? 12 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum Altın fiyatlarına ABD enflasyonu darbesi! Gram, yarım ve çeyrek altın ne kadar, kaç TL? 12 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum Piyasaların dört gözle beklediği ABD enflasyon verisi dün açıklandı. Açıklanan veri sonrası altın fiyatlarında hareketlilik başladı. Ons altın 12 Mayıs Perşembe günü düşüşe geçerken gram altında yükseliş başladı. Vatandaşlar ise güncel altın fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki 12 Mayıs 2022 güncel altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın kaç TL? Gram, tam ve yarım altın ne kadar oldu? İşte güncel altın fiyatları…

ABD enflasyon oranları açıklandı! Altın fiyatlarında hareketlilik başladı: İşte altın ve doların ilk tepkisi ABD enflasyon oranları açıklandı! Altın fiyatlarında hareketlilik başladı: İşte altın ve doların ilk tepkisi Piyasaların merakla beklediği ABD Nisan ayı enflasyon oranları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre ABD’de enflasyon Mart ayında görülen 40 yıllık zirveden geriledi ve yüzde 8,3 seviyelerine geriledi. Açıklanan veriler sonrası piyasalarda hareketlilik başladı. Altın fiyatlarında yükselişler başlarken dolar kurunda da hareketlilik yaşanıyor. Peki ABD enflasyon rakamları açıklandı mı? ABD Nisan ayı enflasyon oranı kaç? Altın fiyatlarında son durum ne? ABD enflasyonundan sonra dolar kurunda ne oldu? İşte detaylar…

ABD enflasyon verisi öncesi altın fiyatlarında yükseliş! Piyasalarda hareketlilik başladı ABD enflasyon verisi öncesi altın fiyatlarında yükseliş! Piyasalarda hareketlilik başladı Fed’in faiz kararı ve sıkı para politika adımları ile baskı altına giren altın fiyatları, bugün açıklanacak olan ABD enflasyon verisi ile yükselişe geçti. Kritik veri öncesi dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları, açıklamaya saatler kala yükselişe geçti. ABD enflasyon verisi ise Fed’in gelecek olan para politikaları için büyük önem arz ediyor. Vatandaşlar ise ‘Altın fiyatları yükseldi mi, düştü mü? Gram ve çeyrek altın ne kadar?’ sorularını sormaya başladı. İşte piyasalardaki sıcak gelişmeler.