Son dakika haberi: Ekonomi gündeminin en önemli konularından olan EYT ve 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası tarafından Ankara'da düzenlenen 'Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi'nde konuşan Bilgin, gazetecilerin kendisine sürekli "Enflasyon yüksek. Bu şartlar karşısında ne yapmayı düşünüyorsunuz?" sorusunu yönelttiğini ve Türkiye'de yüzde 70'lere dayanan enflasyonun ciddi boyutlara ulaştığını söyledi.

"EMEKLİLERİMİZLE İLGİLİ HAZIRLIKLARIMIZ VAR"

Enerji maliyetlerinin enflasyon üzerindeki etkisine değinen Bilgin, "Bunlara karşı çalışanlarımızı, emekçilerimizi koruyacağız. Dolayısıyla önümüzde temmuz ayında biliyorsunuz sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece çalışanlarımızın mı? Kamu çalışanları, memurlar, işçilerimizle değil aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız var. Onları da koruyacağız. Onlara karşı da sorumluluğumuz var" dedi.

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESELESİ

Daha birçok konu olduğunu belirten Bakan Bilgin, "İşte bugünlerde bitirdik, son değerlendirmeleri yapıyoruz. 3600 ek gösterge meselesinin çözümünü bu ay sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son düzenlemeleri yapıyoruz. İşte sözleşmeli personel meselesi var, EYT meselesi var. Bunların hepsi bizim önümüzde. Dosyaları adım adım açıyoruz ve sorunu çözdüğümüzde kamuoyumuzla paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Emekçi, çalışan, işçi ve emeklilerin endişe etmemesini isteyen Bilgin, "Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında da korumak, tahribatlara karşı da korumak, onları tıpkı gıdanın geleceğini düşündüğümüz gibi emeğimizi, emeklilerimizi, insanımızın geleceğini de düşünmek mecburiyetindeyiz. Bu aynı zamanda benim görevim" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili'nden 3600 ek gösterge ve EYT açıklaması: '5 kademe çözülecek' deyip duyurdu AK Parti Grup Başkanvekili'nden 3600 ek gösterge ve EYT açıklaması: '5 kademe çözülecek' deyip duyurdu AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, maaşlara yapılacak ek zam, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personelin durumu ve EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, Temmuz ayını işaret ederek söz konusu çalışmaların nihayete ereceğini belirtti.

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması: Bu ayın sonunda bitirmiş olacağız Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması: Bu ayın sonunda bitirmiş olacağız 3600 ek göstergede son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Memur-Sen ile son bir toplantı yapacaklarını belirten Bilgin "O toplantıdan sonra nihai değerlendirmemizi yaparak bu ayın sonunda onu da bitirmiş olacağız" dedi.