Milyonlarca aboneyi ilgilendiren haber Resmi Gazete'de yayımlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğine göre abone bağlantı bedeli bir defa ödenmiş ise tutar tekrar ödenmeyecek.

Buna göre, abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının yapılması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilecek ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılamayacak.

BAĞLANTI BEDELİ İADE YAPILACAK

Servis hattının yapımına başlanmamışsa talep sahibinin başvurusuyla 5 iş günü içinde abone bağlantı bedeli iade edilecek. Aynı adresle ilgili daha önce bağlantı bedeli tahsil edilmişse bu bedel tekrar alınamayacak. Abone bağlantı bedelini taksitler halinde ödemeyi talep eden müşterilere, kredi kartına en az 3 eşit taksit yapılacak.

TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcileri tarafından sertifika sahiplerine yaptırılabilecek. Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla mekanik sayaç kullanan abonelerden, abonelerin tercihlerine göre nakit veya kredi kartına, peşin ya da taksitli olarak bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli tahsil edebilecek ancak ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden güvence bedeli alınmayacak.

Ayrıca, herhangi bir gerekçeyle abonelik sırasında güvence bedeli alınmamışsa daha sonra aynı adres için yeni sözleşme yapılana kadar bu bedel talep edilemeyecek.

AB 'Ruble ile doğal gaz' şartında kararını verdi: Yaptırım kararlarını ihlaldir! AB 'Ruble ile doğal gaz' şartında kararını verdi: Yaptırım kararlarını ihlaldir! Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptırımlara karşılık Rus gazını ruble ile ödeme şartı koymuştu. Avrupa Birliği ülkelerinin enerji Bakanları, doğalgaz konuşmak için bir araya geldi ve AB yetkilileri Rusya'nın Ruble ile doğalgaz satışı şartına ‘yaptırım ihlali’ olacağını vurguladı.

Rusya'ya alternatif doğal gaz bulundu! NASA ne yapıp edip çıkaracak Rusya'ya alternatif doğal gaz bulundu! NASA ne yapıp edip çıkaracak Bilim insanları, Satürn'ün uydusu Titan'da doğal gaz rezervinin bulunduğunu düşünüyor. Bu kaynağın uzun yıllar boyunca Dünya’ya yeteceği tahmin edilirken, doğal gazın nasıl çıkarılıp Dünya’ya taşınacağı ise bilinmiyor.

Yavuz Sondaj Gemisi Yunanistan'ın gündemine oturdu: Türkiye'nin doğal gaz hamlesine yoğun ilgi Yavuz Sondaj Gemisi Yunanistan'ın gündemine oturdu: Türkiye'nin doğal gaz hamlesine yoğun ilgi Yavuz sondaj gemisi, Karadeniz'de doğal gaz üretiminin ilk ve en önemli aşaması olan büyük kontrol sistemlerinin deniz tabanına yerleştirilmesi için Türkali-2 kuyusuna doğru yola çıktı. Bu önemli gelişme Türkiye'de olduğu kadar komşuda da yankı yaptı. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarını yakından izleyen Yunanistan basını bu kez de Yavuz Sondaj Gemisi'ni gündemine taşıdı.