Rusya-Ukrayna savaşının açtığı en büyük krizlerden biri olan enerji krizi piyasalarda yukarı yönlü hareketliliği tetiklemeye devam ediyor. Öyle ki brent petrol fiyatlarının dalgalı bir seyirde olması nedeniyle sektör kaynakları, akaryakıta yeni bir zam geleceği yönünde görüş bildirdi.

LPG'YE 40 KURUŞ, BENZİNE 1,68 ZAM BEKLENİYOR

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; artış nedeniyle Türkiye'de de benzinin litre fiyatına zam geleceğini belirtti. Buna göre; yeni haftanın ilk günü ile birlikte LPG'ye 40 kuruş, benzine 1,68 TL zam bekleniyor.

Hafta başında yapılacak yeni zamlarla birlikte, benzinin litre fiyatı İstanbul'da 22,8 TL’ye, Ankara’da 22,93 TL’ye ve İzmir’de ise 22,94 TL’ye yükselecek.

LPG fiyatları ise İstanbul’da 11,25 TL’ye, Ankara’da 11,47 TL’ye ve İzmir’de 11,19 TL’ye çıkacak.

Öte yandan, 2 Aralık 2021 tarihinde litresi 9.12 TL’den satılan benzinin fiyatı dün itibarıyla 21.15 TL'ye çıkmıştı. Böylece son 6 aydaki fiyat artışı yüzde 131.90 olmuştu.

Petrol fiyatlarında ataklar başladı! Akaryakıt fiyatlarına yansıyabilir: Brent petrol neden artıyor? Petrol fiyatlarında ataklar başladı! Akaryakıt fiyatlarına yansıyabilir: Brent petrol neden artıyor? Brent petrol tekrardan yükselişe geçti. 103 dolara kadar düşen brent petrol sabah saatleri itibariyle tekrardan 108 dolara dayandı. Dün 107,45 dolar seviyesinde tamamlayan brent petrol, bugün yüzde 1,28 artışla 108,82 dolar oldu. Berent petroldeki artış ise piyasaları tedirgin etti. Dolardaki artış ve petroldeki hızlı yükseliş akaryakıtta zam sinyali oluşturdu. Peki brent petrol neden yükseliyor? İşte petroldeki sıcak gelişmeler…

Dev bankanın brent petrol tahmini piyasaları korkuttu! 35 dolar artacak Dev bankanın brent petrol tahmini piyasaları korkuttu! 35 dolar artacak Avrupa Birliği’nin Rusya petrolüne yönelik uygulayacağı ambargo kararları Brent petrol fiyatlarını ateşledi. Piyasalar gelen ambargo haberleriyle sarsılırken, petrol fiyatları Cuma günü yükselişe geçmişti. Emtia analistleri ise AB’nin ambargo kararı Rusya’nın petrol üretimini etkileyeceğini ve fiyatların artacağını belirtti. ABD merkezli dev yatırım bankası JP Morgan, küresel arzdan günlük bir milyon varil daha kaybolursa, 2022 brent petrol tahminine 35 dolar daha ekleyebileceğini vurguladı. Bu açıklamalarının ardından “Benzin ve motorine zam gelecek mi? Akaryakıt fiyatları yükselecek mi?” sorusunu gündeme getirdi. İşte petroldeki son dakika gelişmeleri…