Dün düzenlenen bir forumda açıklamalarda bulunan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, kripto paralarla ilgili dikkat çeken söylemlerde bulundu. Rusya’nın er ya da geç kripto para birimlerini yasal bir hale getireceğini belirten Manturov, “Kripto konusunun düzenlemesi ile ilgili şimdi merkez bankası ve hükümet aktif olarak çalışıyor” dedi. 

“ER YA DA GEÇ GERÇEKLEŞECEK” 

Rusya’nın er ya da geç kripto paraları resmi hale getireceğini belirten Manturov, “Herkes zamanın bunu gerektirdiğini, er ya da geç bir şekilde gerçekleşeceğini anlıyor” dedi. Manturov, kripto paraların bir ödeme sistemi olarak kullanılmasına dair sürecin tümüyle Rusya Merkez Bankası tarafından belirlenecek mevzuatlara göre uygulanması gerektiğini vurguladı. 

RUSYA MERKEZ BANKASI VE MALİYE BAKANLIĞI ÇELİŞKİ İÇİNDE 

24 Şubat’ta Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri müdahaleden sonra kripto paralarla ilgili genel yasak talebinde bulunan Rusya Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı tarafından geri çevrilmişti. Rusya Merkez Bankası ise Ruslar tarafından yılda yaklaşık 5 milyar doları bulan kripto yatırımlarını hoş karşılamadığını belirterek madenciliğin ve ticaretin yasaklanmasını teklif etmişti.

2 ÜLKE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR 

Dünya üzerinde kripto paraları yasal ödeme aracı olarak kabul eden iki ülke bulunuyor. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde kripto para ile gündelik hayatta alışveriş yapmak mümkün. Bunun yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı ise soru işareti.

Ekonomisi alarm veren Rusya'dan yeni atak: Kripto paralar ödeme sistemi olarak yasallaşabilir Ekonomisi alarm veren Rusya'dan yeni atak: Kripto paralar ödeme sistemi olarak yasallaşabilir Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, kripto paraların ülkede bir ödeme sistemi olarak yasallaşabileceğini söyledi.

Dünyada en fazla kripto para madenciliği yapan ülkeler sıralandı: Peki Türkiye kaçıncı sırada? Dünyada en fazla kripto para madenciliği yapan ülkeler sıralandı: Peki Türkiye kaçıncı sırada? Kripto para madenciliği tüm dünyada artmaya devam ediyor. Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin (CCAF), Ocak 2022 verilerini ele alarak kripto para madenciliğinde en fazla paya sahip olan ülkeleri sıraladı. Türkiye’nin dünya genelindeki payı ise beklentilerinin aşağısında kaldı. İşte Türkiye’nin dünyadaki sırası...

Kripto paralarda çöküş başladı: İşte Türk yatırımcılar en çok tercih ettiği altcoinler Kripto paralarda çöküş başladı: İşte Türk yatırımcılar en çok tercih ettiği altcoinler Kripto paralardaki çöküşler devam ederken, ülkemizde en çok tercih edilen kripto paralar merak konusu oldu. Genel olarak baktığımızda ülkemizde kripto paraların adaptasyonu oldukça fazla. Türk yatırımcılar ise genel olarak volatilitesi daha yüksek coinleri tercih etmeye çalışıyor. Peki Türkiye’de en çok tercih edilen kripto paralar hangileri? İşte Türk kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği 9 coin…