Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Mayıs ayı faiz kararı için geri sayım başladı. Piyasaların merakla beklediği karar bugün saat 14:00’te açıklanacak. Uzmanlar ise kritik karar önce tahminlerde bulundu. 

GÖZLER MERKEZ BANKASI’NA ÇEVRİLDİ 

TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gittikten sonra, bu yılın ilk 4 toplantısında bir değişiklik yapmadı. Politika faizi yüzde 14 seviyesinde dururken, gözler şimdi alınacak yeni faiz kararında.

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI NE OLACAK? 

Piyasada genel beklentiler faizlerin sabit tutulacağı yönünde olurken TCMB'nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin ekonomistlerin tahminleri şöyle:

AA ANKETİ

AA Finans'ın 26 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi, 17 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin tamamı politika faizinin yüzde 14'te sabit bırakılacağını öngörüyor. Ekonomistlerin yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı da yüzde 14 oldu.

TCMB ANKETİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mayıs ayı piyasa katılımcıları anketi sonuçlarını yayımladı. Katılımcıların BİST Repo ve Ters-Repo Pazarı'nda oluşan cari ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi bir önceki anket döneminde olduğu gibi bu anket döneminde de yüzde 14 oldu. TCMB bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı cari ay sonu beklentisi de bir önceki anket döneminde ve bu anket döneminde yüzde 14,00 olarak gerçekleşti.

Altın fiyatları bugün ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi düşüşler başladı! 26 Mayıs 2022 çeyrek altın ve gram altın ne kadar, kaç TL? Altın fiyatları bugün ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi düşüşler başladı! 26 Mayıs 2022 çeyrek altın ve gram altın ne kadar, kaç TL? Yayınlanan Fed tutanaklarının risk iştihanı artırması ve iç piyasada merakla beklenen Merkez Bankası’nın faiz kararı altın fiyatlarının gerilemesine neden oldu. Gram altın ise 975 liraya kadar dayandı. En büyük düşüş ise çeyrek altın fiyatlarında görüldü. Peki altın fiyatları güne nasıl başladı? 26 Mayıs 2022 gram, çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altın ne kadar, kaç TL? Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak? İşte anlık ve güncel altın fiyatları…

Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı Son dakika: Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, yıl sonu enflasyon beklentisi açıklandı. Açıklanan verilere göre, yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 46,44'ten yüzde 57,92'ye, yıl sonu dolar beklentisi ise 16,85'ten 17,57'ye yükseldi.

ABD Merkez Bankası Başkanı Powell’dan piyasaları ateşleyen açıklama! Dolar altı ayın zirvesinde ABD Merkez Bankası Başkanı Powell’dan piyasaları ateşleyen açıklama! Dolar altı ayın zirvesinde Geçtiğimiz haftadan beri yükselişte olan dolar kuru ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın faiz artırım mesajının ardından yükselişini bugünde sürdürdü. Özellikle Powell'ın Ukrayna krizinin emtia fiyatlarını yukarı itmeye devam ettiğini ve bu krizin ne kadar süreceğini bilmediklerini söylemesi küresel piyasalarda endişelere neden oldu. Peki döviz kurunda son durum ne? Bugün dolar kaç TL? 1 dolar ne kadar? İşte döviz kurundaki sıcak gelişmeler ve güncel rakamlar…