Fed’in düzenli olarak yaptığı ekonomik anketlerinin 2021 yılı verileri bugün yayımlandı. Bu anket diğer anketlerden çok farklı. Çünkü ankette kripto paralarla ilgili sorularda yöneltildi. Ortaya çıkan sonuç ise şaşırttı. 

ANKET SONUÇLARI YAYIMLANDI 

Amerikalı tüketicilerin tercihlerini ortaya çıkaran anket çalışması, vatandaşların aslında kripto paraları birer para birimi olarak görmediğine işaret ediyor. Geride bırakılan son bir yıl içerisinde kripto para ile alışveriş veya para transferi yaptığını söyleyenlerin oranı sadece yüzde 3 oldu.

YÜZDE 12 OLARAK AÇIKLANDI 

Yapılan ankette Amerika’da kripto paraları yatırım amaçlı tutanların oranı yüzde 12 olarak açıklandı. Çıkan sonuçlarda bu kişilerin büyük bir kısmının yüksek gelir düzeyine sahip olduğunu gösteriyor. Bunların içinde yıllık geliri 100 bin dolar veya daha fazla olanların oranı yüzde 46 oldu.

TÜRKİYE’DE YATIRIM AMAÇLI KULLANILIYOR 

Türkiye’ye baktığımız zaman ise dijital para birimleri arasında en yüksek bilinirliğe sahip olan kripto para Bitcoin oldu. Tüketicilerin %87'si Bitcoin'i duyduğunu ifade ederken, sadece %19.8'i daha önce Bitcoin alıp sattığını söylüyor. Daha önce alım-satım yapmışların %73'ünün ise elinde hala Bitcoin mevcut. Ek olarak Türkiye’de Bitcoin almış kişilerin %44.4’ünün ise yatırım amaçlı aldığını söylüyor.

Dev bankadan akılları karıştıran Bitcoin tahmini: Alternatif yatırım aracına dönüştü Dev bankadan akılları karıştıran Bitcoin tahmini: Alternatif yatırım aracına dönüştü Dünyaca ünlü banka JPMorgan, kripto paralarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kripto pazarlarında büyük fırsatların olduğunu vurgulayan JPMorgan, lider kripto para birimi Bitcoin’in adil fiyatının 38 bin dolar olduğunu söyledi. Bahsedilen rakam ise Bitcoin’in güncel değerinden yüzde 28 daha yüksek.

‘Yükselişler yakındır’ diyen ünlü analist Bitcoin için tarih verdi: 40 bin doları görebilir ‘Yükselişler yakındır’ diyen ünlü analist Bitcoin için tarih verdi: 40 bin doları görebilir Fed’in faiz artırım kararları ve dünya genelinde artan enflasyon oranları kripto paralarda çöküşe neden oldu. Kripto para piyasasından 1 trilyon dolar silinmiş durumda. Yatırımcılar tedirgin halde gidişatı takip ederken ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, çarpıcı iddialarda bulundu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2018’den bu yana belirli bir piyasa yapısını takip ettiğini belirten Cowen, beklenen yükselişlerin çok yakında başlayabileceğini söyledi.

Kripto paralar çöktü! Bitcoin sert düşüşünü sürdürüyor: İşte düşteki 2 kritik etken Kripto paralar çöktü! Bitcoin sert düşüşünü sürdürüyor: İşte düşteki 2 kritik etken Kripto para piyasası adeta çöküşün eşiğinde. Analistlerden peş peşe açıklamalar gelirken LUNA’da yaşanan son kriz kafalarda soru işareti oluşturdu. Yüzde 98 değer kaybeden LUNA 1 doların altına kadar düştü. Peki LUNA 1 dolar olacak mı? Lider kripto para birimi Bitcoin ise değer kaybına devam ediyor. Uzmanlar ise Bitcoin’deki düşüşü iki nedene bağladı. Bitcoin’deki düşüşün nedeni ne? Bitcoin neden düşüyor? LUNA’nın perde arkasında neler oldu? İşte kripto para piyasasıyla ilgili sıcak gelişmeler…