Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte patlak veren akaryakıt krizini kontrol altına almak için alınan önlemlere bir yenisi daha geliyor. Bu kapsamda ABD Başkanı Joe Biden, benzin için geçici vergi muafiyeti verebileceklerini söyledi.

"BU HAFTANIN SONUNA KADAR KARAR ALACAĞIZ"

Biden, hafta sonu tatilini geçirmek için gittiği Delaware eyaletinin Rehoboth Beach kentinde sabah yürüyüşü esnasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Önceki gün bisikletten düşen Biden’a nasıl olduğu sorulunca, çok iyi olduğu bilgisini paylaştı.

Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için benzin vergilerinde geçici vergi muafiyet sağlayıp sağlamayacağının sorulması üzerine, “Bunu değerlendiriyorum. Verilere dayalı bir karar almayı umuyorum. Bu haftanın sonuna kadar bu konuda bir karara varacağız.” ifadesini kullandı.

BIDEN'DAN UKRAYNA'NIN AB ÜYELİĞİNE YORUM

Ukrayna’yı ziyaret edip etmeyeceğine ilişkin ise Biden, bunun güvenlik ve ziyaretin sonuçlarının ne kadar olumlu olacağı değerlendirmesine bağlı olacağını belirtti.

Biden, gelecek hafta Avrupa’ya yapacağı ziyarette Ukrayna’nın programda olmadığını dile getirdi.

Ukrayna'nın Avrupa Birliği (AB) üyeliği başvurusuna ilişkin Biden, "Bu üyeliğin gerçekleşmesi büyük bir olasılık." dedi.

Akaryakıtta sıcak gelişme! İlk beş ayda satışlar arttı: Benzin yüzde 57, motorin satışları ise yüzde 22 arttı Akaryakıtta sıcak gelişme! İlk beş ayda satışlar arttı: Benzin yüzde 57, motorin satışları ise yüzde 22 arttı Benzin ve motorine gelen zamların ardından vatandaşlar akaryakıt fiyatlarını yakından takip etmeye başladı. Gelen yeni gelişme ise araç sahiplerini şaşırttı. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) açıkladığı verilere göre, yurt içi piyasalarda Mayıs ayında benzin satışları yüzde 57 ve motorin satışları ise yüzde 22 arttı.

Kriz ABD’yi de vurdu! Benzin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü Kriz ABD’yi de vurdu! Benzin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü Petrol fiyatlarındaki yükseliş sürer mi? Merak konusu olurken petrol fiyatının yukarı yönlü ilerleyiş sürüyor. Peki Brent petrol fiyatı ne kadar oldu? Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 122,01 dolardan işlem görüyor. Petrol krizi süper güç olarak bilinen ABD’yi de vurdu. Amerikan Otomobil Birliği, tüm zamanların en yüksek seviyesi dedi.