2022 yılı Haziran ayında finansal hizmetler güven endeksi (FHGE), bir önceki aya göre 4,9 puan düşüş kaydederek 168 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2022 yılı Haziran ayında Finansal Hizmetler Anketi sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar finansal sektörde faaliyet gösteren 155 kuruluşun yanıtları üzerinden değerlendirildi.

Buna göre endeksi oluşturan anket sorularına ait yayılma endeksleri incelendiğinde, son üç aydaki hizmetlere olan talebin FHGE'yi artış yönünde etkilediği, son üç aydaki iş durumu ile gelecek üç aydaki hizmetlere olan talep beklentisinin ise FHGE'yi azalış yönünde etkilediği görüldü.

HİZMET TALEBİ ARTIYOR

İş durumu ve hizmetlere olan talebe ilişkin değerlendirmelere göre, son üç ayda iş durumunda iyileşme olduğu yönündeki değerlendirmeler ile gelecek üç ayda hizmetlere olan talepte artış olacağı yönündeki beklentilerin bir önceki aya kıyasla zayıflayarak devam ettiği gözlendi. Son üç ayda hizmetlere olan talepte artış olduğu yönündeki değerlendirmelerin ise güçlendiği görüldü.

2022 yılı Haziran ayında, ‘Finans ve Sigorta Faaliyetleri’ sektöründe güven endeksleri alt sektörler itibarıyla değerlendirildiğinde, "64-Finansal Hizmet Faaliyetleri (sigorta ve emeklilik fonları hariç)“ ve "66-Finansal Hizmetler ile Sigorta Faaliyetleri için Yardımcı Faaliyetler" sektörlerinde bir önceki aya göre sırasıyla 5,5 ve 16,4 puanlık azalış olduğu, "65-Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Fonları (zorunlu sosyal güvenlik hizmetleri hariç)“ sektöründe ise 9,9 puanlık artış olduğu gözlendi.

Dövizde hareketlilik başladı! Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar güne nasıl başladı? 23 Haziran 2022 dolar ne kadar oldu, euro ne kadar? Dövizde hareketlilik başladı! Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar güne nasıl başladı? 23 Haziran 2022 dolar ne kadar oldu, euro ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolar kurunda yükseliş başladı. Son dönemde dövizde yaşanan hareketlilik milyonlarca kişinin gündeminde. 23 Haziran 2022 Perşembe gününde 17.35 liradan başlayan dolar fiyat dalgalanmasını sürdürüyor. Euro ise 18,34 liradan işlem görüyor. Peki Dolar ne kadar? Dolar kuru en son ne kadar oldu? 23 Haziran Perşembe dolar kaç TL, euro kaç TL?

Altın ve dolar için kritik gün! Piyasaların gözü bu haberde: Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak (23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları) Altın ve dolar için kritik gün! Piyasaların gözü bu haberde: Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak (23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları) Dolar ve altın için kritik gün. Dün ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından piyasalarda hareketlilik başlamıştı. Bugün saat 14.00’te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını duyuracak. Merkez Bankası’nın kararı sonrası altın ve dolar fiyatında hareketlenme yaşanması bekleniyor. Analistler ise TCMB’nin faizleri bu ay da değiştirmesini beklemiyor. 23 Haziran 2022 Perşembe gününe altın fiyatları düşüşle başladı. Peki tam, yarım, gram ve çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları bugün ne kadar? Merkez Bankası’nın faiz kararı altın fiyatlarını nasıl etkiler? Çeyrek altın kaç TL? İşte 23 Haziran 2022 güncel altın fiyatları…

Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı Son dakika haberine göre, TCMB'nin piyasa katılımcı anketi sonuçları yayımlandı. Yeni sonuçlara göre enflasyonun yıl sonunda yüzde 64,59 olması bekleniyor.