Devlet Memurları Kanunu'nda ve Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi. AK Parti ve MHP milletvekillerinin, emekli aylığına ilişkin sunduğu önerge kabul edildi.

BİN TL ZAM

Böylelikle yaşlılık, malullük, ölüm aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 2 bin 500 lira olarak verilen aylık asgari ödeme tutarı 3 bin 500 liraya çıkarılacak.

"3 BİN TL'Yİ AZ BULDUK"

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, teklif sahibi milletvekillerinin ve muhalefet milletvekillerinin en düşük emekli maaşının 3 bin liraya yükseltilmesini az bulduğunu dile getirerek “Komisyon üyesi milletvekilleri, rakamın daha yüksek olması konusunda benimle istişarede bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştük. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Cumhur İttifakı olarak en düşük emekli maaşının 3 bin 500 lira olmasını komisyon üyelerinin takdirine sunduk” dedi.

Türkiye'nin emekli haritası çıkartıldı: En fazla emekli İstanbul'da Türkiye'nin emekli haritası çıkartıldı: En fazla emekli İstanbul'da İstanbul 2,6 milyon kişiyle en fazla emeklinin yaşadığı şehir olurken, nüfusunun yüzde 27'si emeklilerden oluşan Zonguldak en fazla emekli yoğunluğuna sahip il konumunda bulunuyor.

Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, memur ve emekli maaşı.. 8 temmmuz’da  zamlı ödenecek Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, memur ve emekli maaşı.. 8 temmmuz’da zamlı ödenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada memur ve emekli zamları ile asgari ücrete dair kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Temmuz ayı memur maaşlarının, Kurban Bayramı öncesinde ayın 8'inde zamlı haliyle ödeneceğini duyurdu.

Milyonlar bu haberi bekliyordu: Asgari ücret temmuzda zamlı yatacak Milyonlar bu haberi bekliyordu: Asgari ücret temmuzda zamlı yatacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantısı sona erdi. İlk toplantıdan çıkan mutabakata göre, asgari ücretteki artış temmuzdan itibaren geçerli olacak ve asgari ücrete vergi muafiyeti, yeni zamla ulaşılan rakam için de uygulanacak.