Rusya-Ukrayna savaşı ve piyasalardaki güvensizlik ortamıyla birlikte yaşanan akaryakıt krizinde, ibre tersine dönmeye başladı. Brent petrolün fiyatında yaşanan düşüşle birlikte, son açıklanan BDDK kararlarının ardından doların da aşağı yönlü harekete geçmeye başlamasıyla indirim haberleri geldi. Yaklaşık 10 gündür 110-115 dolar seviyesinde seyreden Brent petrole dolar kuru düşüşü de eklenince indirimler art arda sıralandı.

MOTORİNE BİR İNDİRİM DAHA!

Son dakika haberine göre gece yarısından itibaren 2,5 TL ucuzlayan motorine yeni bir indirim daha geldi. Sektöre yakın kaynakların aktardığına göre motorin bu geceden itibaren 84 kuruş daha ucuzlayacağı belirtilmişti. Yapılan indirim pompa fiyatlarına da yansıdı. Böylece motorin benzinden daha ucuz hale gelmiş oldu. 

Öte yandan Reuters'a konuşan Nissan Menkul Değerler Araştırma Genel Müdürü Hiroyuki Kikukawa, ABD'de kasırgaların arz kesintilerine neden olabileceğini belirterek "Petrol fiyatları, muhtemelen varil başına 110 doların üzerinde kalacak" dedi. Bu durumda dolar kurundaki ve Brent petroldeki düşüşler fiyatlara yansımış oluyor. Benzin ve LPG'ye bir indirim olacağı bilgisi ise henüz gelmedi.

30 HAZİRAN GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL

Motorin: 27,49 TL'den 26,64 TL'ye düştü
Benzin: 27,25 TL
LPG: 12,42 TL

ANKARA

Motorin: 27,59 TL'den 26,74 TL'ye düştü
Benzin: 27,35 TL
LPG: 12,29 TL

İZMİR

Motorin: 27,61 TL'den 26,77 TL'ye düştü
Benzin: 27,37 TL
LPG: 12,09 TL

Son dakika: Motorine indirim üstüne indirim geliyor! Fiyatlar daha da düşecek: 29 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları Son dakika: Motorine indirim üstüne indirim geliyor! Fiyatlar daha da düşecek: 29 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları Petrol ve dolar kurundaki düşüşle beraber motorinin litresine gece yarısı 2 lira 50 kuruş indirim gelmişti. Gelen indirimle beraber motorin fiyatları tekrardan 30 TL’nin altına gerilemişti. Gelen indirimin ardından bir müjdeli haber daha geldi. Motorinde bugün yeniden 0.84 kuruşluk bir indirim bekleniyor. 30 Haziran'dan itibaren geçerli olacak indirim sonrası motorinin litresi 26 liraya kadar düşecek. Peki motorine indirim geldi mi? Motorine ne kadar indirim gelecek? Akaryakıta indirim geldi mi? 29 Haziran Çarşamba benzin, LPG ve motorin ne kadar, kaç TL?

Son dakika: Motorine büyük indirim geliyor! Petrol ve kurdaki düşüş pompaya yansıyacak: Motorine indirim mi geliyor? (28 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Son dakika: Motorine büyük indirim geliyor! Petrol ve kurdaki düşüş pompaya yansıyacak: Motorine indirim mi geliyor? (28 Haziran 2022 güncel akaryakıt fiyatları) Akaryakıt fiyatlarındaki artış ve düşüş vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Brent petroldeki gerileme ve dolar kurundaki düşüşle birlikte motorine indirim gözüktü. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre, salı gününü çarşambaya bağlayan gece 1 TL 50 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Peki motorine indirim mi geliyor? Motorine ne zaman ve ne kadar indirim geliyor? Benzinin litresine zam ya da indirim var mı? 28 Haziran 2022 Salı LPG, benzin ve motorin ne kadar, kaç TL? 1 litre benzin ne kadar? İşte akaryakıt fiyatlarında yaşanan son dakika gelişmeleri…

Brent petrolde kritik yükseliş: Dolardaki düşüş benzin ve motorine indirim olarak yansıyacak mı? (27 Haziran 2022 Pazartesi güncel akaryakıt fiyatları) Brent petrolde kritik yükseliş: Dolardaki düşüş benzin ve motorine indirim olarak yansıyacak mı? (27 Haziran 2022 Pazartesi güncel akaryakıt fiyatları) Brent petrol uzun bir aranın ardından 110 doların altına kadar gerilemişti. Peş peşe düşüşe geçen Brent petrol, haftanın ilk iş gününde yükselişe geçti. Petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte benzine 25 kuruşluk indirim gelmişti. Gelen indirimin motorine de yansıması beklenirken, Brent petroldeki artış kafalarda soru işareti oluşturdu. Peki Brent petrol ne kadar? Benzin ve motorine indirim ya da zam var mı? İşte akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmeleri…