ABD’de enflasyonun rekor seviyeler ulaşması ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım sinyalleri küresel piyasalarda durgunluğa neden oldu. İç piyasada ise dolar kurundaki fiyat hareketliliği vatandaşın gündeminde. 17 TL’nin üzerinde hareket eden dolar Merkez Bankası’ndan gelen açıklama ile 16 lira seviyelerine geri çekilmişti. Peki dolar bugün ne kadar oldu? 5 Temmuz 2022 dolar ne kadar, Euro kaç TL? 1 dolar kaç TL? İşte dövizde yaşanan son dakika gelişmeleri… 

DOLAR FİYATLARI NE KADAR?

Önceki kapanışını yüzde 0,08'lik düşüşle 16,8020 seviyelerinde gerçekleştiren dolarda güncel alış fiyatı 16,7910 ve güncel satış fiyatı 16,8132 seviyelerinde seyrediyor. Dolar, 5 Temmuz salı günü sabahında 16,80 lira bandının hemen üzerinde işlem görüyor.

Spot piyasada dolar/TL alış fiyatı 16,8020 TL satış fiyatı 16,8416 TL seviyesinde işlem görüyor.

EURO FİYATLARI NE KADAR?

Euro fiyatları yeşil ibreyi göstererek çıkış eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Önceki kapanışını 0,73'lük yükselişle yapan euro 17,5969 seviyelerinde kapanışını gerçekleştirmişti. Euro 17,5880 TL alış fiyatından, 17,6058 TL satış fiyatından işlem gördü.

Euro/TL ise 5 Temmuz Salı günü aynı dakikalarda 17,5480 TL alış fiyatı, 17,5635 TL satış fiyatıyla el değiştiriyor.

Havyarı 12 bin dolar! Dinozorlarla aynı dönemde yaşayan balıktan 100 bin yavru aldılar Havyarı 12 bin dolar! Dinozorlarla aynı dönemde yaşayan balıktan 100 bin yavru aldılar Nesli tükenme tehlikesi altında olan ve dinozorlarla aynı dönemde yaşadığı bilinen 'Mersin balığı'ndan yapılan çalışmalar sonucunda 100 bin yavru alındı. Havyarının değeri 12 bin doları bulan balık ile ilgili hedef ise birkaç yıl içerisinde Türkiye sularında üretimini sağlamak.

ABD’li dev banka JPMorgan uyardı: Brent petrolde korkunç senaryo! 380 dolara kadar… ABD’li dev banka JPMorgan uyardı: Brent petrolde korkunç senaryo! 380 dolara kadar… Dünyaca ünlü dev banka JPMorgan, G7 zirvesinde Rus petrolüne yönelik alınan üst fiyat sınırının petrol fiyatlarını uçuracağını belirtti. Geçen hafta toplanan Batılı ekonomistler, Rus ekonomisini daraltmak için yeni yaptırım kararların alınacağını söyledi. Ancak uzmanlar alınan kararlarla küresel ekonomilerde büyük zarar oluşabileceğine dair uyarılarda bulundu. Özellikle Brent petrolüm yeniden rekor fiyatlara çıkabileceğini ve bu durumun benzin fiyatlarında büyük artışlara neden olabileceğini söyledi. İşte petrol piyasasında son dakika gelişmeleri…

Türkiye’den dev bir adım daha! 100 milyar dolarlık rezervde sona gelindi: Petrol ve doğal gaz sorununu çözecek Türkiye’den dev bir adım daha! 100 milyar dolarlık rezervde sona gelindi: Petrol ve doğal gaz sorununu çözecek Türkiye’nin petrol ve doğalgaz çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Özellikle Eskişehir’de bulunan nadir toprak elementi rezervinde heyecanlı bekleyiş başladı. İlk tesis için gün sayılıyor. Yıllık 500-570 bin ton arasında cevher işlenme hedefi tutturulursa 100 milyar dolar üzerinde getirisi olacak. Böylece Türkiye nükleer enerji, petrol, doğal gaz ve uzay alanın dev adımlar atmış olacak.