BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

İtalyanlar takımlarıyla gurur duyuyor

İtalyan basını, Almanya'ya penaltı atışları sonucu elenen İtalya Milli Takımı için "Yine de kahramanlar, başımız dik'' gibi başlıklar kullandı.

03.07.2016 - 16:53
İtalyanlar takımlarıyla gurur duyuyor

Almanya’ya penaltı atışları sonucunda elenen İtalya'nın, şampiyonanın geneli ve son maçta gösterdiği performans, elenmelerine karşın kamuoyunca takdir edildi.
Ülkenin yüksek tirajlı spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, "Başımız dik" başlığını kullanırken, İtalya’nın son dünya şampiyonu Almanya karşısında boyun eğmediği, inatçı ve yüreğiyle oynadığı belirtildi.

İç sayfalarda "Yine de kahramanlar" başlığını kullanan gazete, Almanya’nın, 1982 FIFA Dünya Kupası finali, 2006 FIFA Dünya Kupası yarı finali ve 2012 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde yenildikleri İtalya'yı, penaltılarda eleyerek İtalya'nın kurduğu üstünlüğe de son verdiğine dikkati çekti. Corriere dello Sport, "Büyük İtalya" başlığıyla dünkü maçı okuyucularına duyururken, "Almanya’nın penaltılarla eleyebildiği gök mavililere alkışlar" ifadesini kullandı. Gazetede çıkan maç yazısında, İtalya’nın kalbi ve gururuyla başa baş mücadele çıkardığı, geriye düşse de eşitliği yakalayıp maçı penaltılara kadar götürdüğü ve şampiyonaya bu şekilde veda etmeyi hak etmediği aktarıldı.

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Antonio Conte’nin gurur duyulacak, büyüleyici bir takım kurduğunu ve İtalya'nın turnuva genelindeki performansıyla başı dik şekilde veda ettiği vurgulandı. Corriere della Sera gazetesi, “Gök mavililerin masalı, son penaltıda bitti” derken, La Repubblica ise "Sonsuz penaltılar ve Almanya gök mavilileri eledi" başlığını attı.

Rainews24 kanalı da İtalya’nın dün akşam Almanya’ya elenmesiyle milli takımdaki son maçına çıkan teknik direktör Antonio Conte’nin maç sonu söylediği "Takımımla gurur duyuyorum. Milli takımdan ayrılmam bir elveda değil. Yeniden görüşürüz." sözlerine bültenlerinde geniş yer verdi.
Conte’nin sözleri, ileride tekrar milli takımda görev almayı düşünebileceği şeklinde yorumlandı.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Kapat
KAPAT