Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Mersin İdmanyurdu futbolcusu Mert Nobre'ye 3 maç müsabakalardan men ceza verirken, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunmak şüphesi ve iddiasıyla idari tedbirli olarak kurula sevk edilen teknik direktör Bülent Uygun hakkındaki tedbir kararının kaldırılması yönündeki başvuruyu reddetti. 
  TFF'den yapılan açıklamaya göre PFDK, futbolda şike iddialarına yönelik dava kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve Elazığspor ile hafta içinde sözleşme imzalayan Bülent Uygun'un idari tedbir kararının kaldırılması talebini değerlendirdi. 
  Kurul, şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunmak şüphesi ve iddiasıyla 15 Ağustos 2011 tarihinden itibaren, idari tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Bülent Uygun hakkında, idari tedbir kararının kaldırılmasını gerektiren bir neden bulunmadığı gerekçesiyle, Uygun'un talebini reddetti. Bu karar nedeniyle Bülent Uygun, Elazığspor'da teknik direktörlük yapamayacak. 
  
  -Nobre'ye 3 maç ceza- 
  
  Spor Toto Süper Lig'de takımının Samsunspor ile yaptığı maçta kırmızı kart gören Mersin İdmanyurdu takımının golcü oyuncusu Mert Nobre'ye 3 müsabakadan men cezası verildi. 
  Bu arada, Eskişehirspor Kaleci Antrenörü Murat Ayhan Aydın'a da, takımının Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor ile yaptığı karşılaşmada müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı getirdi.