Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya 'daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada savcı Muammer Akkaş 'ı eleştirerek, ''Sen savcı mısın, bildiri dağıtan biri misin. Sen bu servisi nasıl yaparsın? Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin? Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
Sakarya Milli İrade'ye sahip çıktığını bu meydandan çok daha farklı şekilde gösteriyor. Sakarya yalnız değil. Sizin şu meydanda gösterdiğiniz kardeşlik ve dayanışmayı şuanda inanın 80 milyon da paylaşıyor.  Dünyanın her yerinden güzel mesajlar alıyoruz.
Rabbim yeryüzünde birliğimizi, dirliğimizi kardeşliğimizi daim etsin.

YILMADIK, YIKILMADIK
Biz istiklalimiz için çok bedel ödedik. Bağımsızlığımız için yüzbinlerce şehit verdik. İçimizden hainler çıktı işbirlikçiler çıktı asla umutsuz olmadı. Tarih boyunca nice çirkin hilelere maruz kaldık. Yılmadık, yıkılmadık, köle olmadık boynumuzu ayağımıza zincir taktırmadık. Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım diyor ya Akif, hiç kimse bu millete öz yurdunda parya muamelesi yapamayacak.

YOLSUZLUK KILIĞINDA TEHLİKELİ OPERASYON
Türkiye'de yolsuzluk kılığına gizlenmiş tehlikeli bir operasyon yürütülüyor. Bu operasyon bir yolsuzluk operasyonu değil. Minare çalan kılıfını hazırlamış. Bunlar minareyi çaldılar şimdi kılıfı hazırlıyorlar. Burada içinde ajanlık, casusluk olan ihanet olan niyetler var. Türkiye üzerine bir tasarım yaptılar, kirli bir oyun kurdular. Yolsuzluk süsü vererek yeni Türkiye'yi hedef aldılar. Benim ülkemin vatandaşlarını, kurumlarını, polisini, hakimini savcısını medyasını sermayesini kullandılar.

GÜNEŞİ ARTIK BALÇIKLA SIVAYAMIYORLAR
Geçmişte itirazları bastırıyorlar. Farklı seslerin susturuyorlar gerçekleri milletten gizliyorlardı. Güneşi artık balçıkla sıvayamıyorlar. Millet vakti gelince yine bunlara hesap soracak. Sakaryalı kardeşlerimim şahsında sandıklar adeta patlatacak. Bu millet artık hükümetine iradesine bağımsızlığına ülkesinin geleceğine artık sahip çıkıyor.

EGEMENLİK, YARGI VE YÜRÜTMENİN DEĞİLDİR
Bu ülkede egemenlik yargının değildir. Bu ülkede egemenlik yürütmenin değildir. Bu ülkede egemenlik milletindir milletin. Kimse bu egemenlik yetkisini almaya kalkmasın. Herkes anayasadaki yerini konumu iyi bilecek.

KİMSE YARGILAMA SÜRECİNİ ETKİSİ ALTINA ALAMAZ
Kimse yargılama sürecini etki altına alamaz. 11 gündür devam eden saldırının hedefi milli iradedir. Millettir. Ekonomisi büyüyen dünyada ağırlığı artan Türkiye'dir. Arkasında uluslararası güçler de var. Büyüyen Türkiye'yi hazmedemiyorlar.

FAİZ LOBİSİ KUDURUYOR
Faiz lobisi kuduruyor, Sakınız bizim faiz borcu yüzde 45'ti geldiğimizde. Şimdi yüzde 14. Bu 642 milyar biz bu işi indirdik.  İşte bunlarla bu yollar yapılıyor. Bunlarla okullar, hastaneler, yüksek hızlı tren bunlarla yapılıyor.
Bu yapılan yüksek hızlı trene bunlar tahammül edilemiyor. Hala he diyorlar biliyor musunuz şıf şıf şıf..Kara trenle gideceğiz. Bunları rahatsız eden bu.

SAVCI MISIN, BİLDİRİ DAĞITAN BİRİ Mİ?
Tezgah hazır. Medyaya servis yapmak suretiyle adil yargılama olabilir mi. Sen savcı mısın, bildiri dağıtan biri misin. Çıkıyorsun Adalet Sarayı'nın önüne orada bildiri dağıtıyorsun. Yargı'nın tarihinde böyle bir şey var mı. HSYK'ya sesleniyorum. Adli Kolluk konusunda Danıştay'ı baskı altına almak için bildiri yayınladın. Dosyasındakileri  medyaya açıklayan bir savcı adil yargılama yapabilir mi?

SEN AÇIKLA, AÇIKLAMAZSAN BİZ AÇIKLAYACAĞIZ
Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi? Gazeteleri medyayı yanına almak suretiyle gizlilik olan bütün dosyayı medyada görüyoruz.
Sen bu servisi nasıl yaparsın. Bu ne demek bu. Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin. Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız.

GEZİ'DE BAŞARAMADILAR, BU KOMPLOYU YAPTILAR
Türkiye çözüm süreciyle kardeşliğin pekişmesiyle dev yatırımlarıyla birilerini rahatsız etti. Gezi olaylarından başaramadılar şimdi de bu komployu yaptılar.

Kendi kararlarımızı kendimiz verdiğimiz için istikametimizi kendimiz çizdiğimiz izin rahatsız oldular.  Kendi helikopterimizi üretiyoruz, uydularımızı, piyade tüfeklerimizi üretiyoruz. Bundan rahatsızlar. İçeride bunların işbirlikçileri var. Bundan rahatsızlar.

BİZ BEDDUA ETMEYECEĞİZ
Müslümana beddua edenlerin gerçekten kimin hesabına çalıştıkların inşallah benim imanlı kardeşlerim tanımıştırlar.
Biz beddua etmeyeceğiz. Biz bedduanın kendisine lanet edeceğiz, duaya davet edeceğiz.  Bizler faniyiz. Gelip geçiciyiz. Vakti zamanı gelince millet bize git der emaneti sahibine teslim ederiz.

Bu ülkenin istikametini millet belirlesin. Bu ülkede millet ne diyorsa, Sakarya ne diyorsa o olsun. Sadece AK Partili kardeşlerimin değil diğer partilerini gönül vermiş kardeşlerimin de demokrasiye sahip çıkmasını diliyorum. Bu akıl Allah'ın bize büyük bir nimetidir. Aklımızı kiraya vermeyelim. Biz kula kulluk yapamayız, sadece hakka kulluk yaparız. CHP ve MHP ye oy vermiş kardeşlerim, sizin gönül verdiğiniz partiler uluslararası oyunda taşeron olarak kullanılıyor.

CHP'NİN GENEL MÜDÜRÜ'NE SORUYORUM: O KİŞİDEN BAŞKA ADAY BULAMADIN MI?
CHP Genel Başkanı çıkmış 'Meclis içinden kimseyi bulamadınız mı?' diyor. Şimdi sen CHP'nin genel müdürüne soruyorum. İstanbul'a yolsuzluk dosyası nedeniyle ihraç ettiğiniz o kişiden başka aday bulamadın mı? Ya yolsuzluk nedeniyle partinizden ihraç ettiniz ve onun yolsuzluk klasörü önünde pozlar veriyordun şimdi aday mı bulamadın da onu İstanbul'dan aday yapıyorsun.

DÜN HAKARET ETTİKLERİ HAKİMLERİ BUGÜN SAVUNUYORLAR
Dün hakaret ettikleri hakimleri, sövdükleri polisleri bugün savunuyorlar. Kuyruğa kaynak yapan beleşçi gibi boy gösteriyorlar.
CHP'nin hiçbir zaman seçimle işbaşına geldiğini göremezsiniz. Darbe olur eylem olur CHP işbaşına gelir. CHP'li MHP'li kardeşlerim de bu kirli oyunu bozacaklardır.  Asla ümitsiz olmayacaksınız, asla morallerinizi bozmayacaksınız.
Unutma Sakarya siz var oldukça sizin dudaklarınızda dua var oldukça hiçbir komplo bu ülkeye darbe vuramaz. Oylarınızla bu oyunu bozacaksınız. Türkiye ve Ak Parti üzerine oynanan bu kirli oyun, İstikbalimizin üzerine oynanan bu kirli oyun ancak sizin oyunuzla bozulur.

Kılıçdaroğlu SGK'nın Genel Müdür iken ilaç bulamıyorduk.  Öyle Genel Müdürdüm Genel Başkan oldum havalarına girme.  Sen de böyle bir kasetle genel başkanını saf dışı bıraktın ve CHP'nin başına geçtin. Senin lekeli bir geçmişin var ya. CHP'ye gönül veren kardeşlerimin bunu görmesi lazım.