Katıldığı canlı yayın programında gündemi değerlendiren Yiğit Bulut, "babasız kalmış çocuktan yürüyüp, güç devşirecek kadar mayasızlar var" diye konuştu.

MAYASIZLAR VAR

Kendi güçlerini devşirmek kendi varlıklarını daha büyütmek için seçilmiş hükümetin seçilmiş başbakanın karşısında kullanarak buradan yürümek isteyenler oldu. Bu ülkede bunu yapabilecek kadar mayasız adamlar var. Bu ülkede babasız kalmış çocuklar üzerinden kendilerine güç devşirmek isteyecek kadar mayasız insanlar var.

SENDİKALARIN SORGULANMASINI GEREKTİREN BİR OLAY

İnsanların çok önemli dersler çıkartması gereken bir olay, insanların algılamalarını zorlaması gereken bir olay. Türkiye'deki ekonomik kapitalist hatta vahşi kapitalist sistemin ne olduğunu hafızalarında bugünkü durumda ve gelecekte ne olduğunun sorgulanması gerektiren bir olay. Bu olay emekçiye sahip çıkıyoruz diyenlerin varlığını sorgulayacağımız, ülkede birçok sendika var, emekçiye sahip çıkıyoruz diyen, işçinin emekçinin partisiyiz diyenler var, bu ülkede birçok sivil toplum kuruluşu var, bütün bunları sorgulayacağız, kim sahip çıktı, kim sahip çıkmadı.

VAHŞİ KAPİTALİZM ERDOĞAN'I İSTEMİYOR

Bu olay olduğu dakikadan itibaren birileri bu olayı Recep Tayyip Erdoğan ile özdeşleştirmeye çalışıyor. Çünkü yerleşik düzen, bu ülkedeki vahşi kapitalist sistem Recep Tayyip Erdoğan'ı istemiyor. Bu Halkı sömüren, parası olmayanların parası olanlar için öldüğü vahşi kapitalist sistem 2008'de İMF anlaşmasını imzaladığından beri Recep Tayyip Erdoğan'ı istemiyor. Türkiye yüzde elli net faiz veriyor, beş bin kişi aynı adamlar çıkıyor, kaza çıkıyor ortaklar aynı adamlar çıkıyor, hep aynı beş bin kişi çıkıyor ve bunların yurt dışı uzantıları.Bunlardan korkan namerttir. Bu kadar artık bıçak kemiğe dayandı. Herkesin bunu anlaması lazım. O kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Sizin babalarınız Türkiye'nin vahşi kapitalizm ile savaşımda yeni bir taarruzun neferi oldular. 300 liraya fabrikamızda çalışsın diye Dünya Bankası ile rapor yazdılar. Getirip hükümete teklif ettiler 300 liraya fabrikalarımızda çalışsınlar diye.

CHP'Lİ VEKİLLERE ZOR SORU

Milletvekilinin görevi istifa etmek değil, TBMM içinde sonuna kadar savaşmaktır. Yapabilecekleri bir şey varsa TBMM çatısı altında yapmaları gerekiyor. İstifa eden milletvekili korkmuş ve kaçmıştır. Başbakan'a saldırıp, Başbakan'ı her türlü felaketle özdeşleştirmek isteyen sanayi şirketlerinin hangilerine İş Bankası'nın Almanya Şubeleri'nden kredi verilmiş. Dürüstlükse bunun soru önergesini versinler. İş Bankası'nın hangi iştirakleri hangi şirketlere satılmış ve sonra kaç kat değerlenerek el değiştirmiş. CHP milletvekillerine ben bu soruların cevabını soruyorum.