Türkiye'nin NATO'dan talebi doğrultusunda Hollanda'dan gönderilen hava savunma sistemi Patriotların birlik komutanı, kısa sürede 300 personelle Adana'da konuşlanacaklarını söyledi.   
  
          Türkiye'nin NATO'dan talebi doğrultusunda Hollanda'dan gönderilen Patriotları taşıyan Cebelitarık bandıralı 'Louise Russ' gemisi, yük boşaltma işlemlerine büyük iskelede devam ediyor.  
Patriot hava savunma sistemlerini taşıyan Louise Russ adlı 18 bin grostonluk 174 metre uzunluğundaki gemiden tahliye çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları takip eden gazetecilerin bulunduğu liman C kap ısına gelerek gazetecilerle sohbet eden Hollanda Patriot birliği komutanları samimi tavırları ile dikkat çektiler. Gazetecilerle sohbet eden subaylar soruları da cevaplandırdılar. Hollanda Patriot birlik komutanlarından basın sözcüsü Yüzbaşı Andrea Bongers 300 personel ile Adana'da görev yapacakların ı söyledi. Füze rampalarının ve diğer araç gereçlerin gemiden indirildiğini belirten Bongers gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Adana'da konuşlanacaklarını ve burada görev yapacaklarını söyledi.   
  
             Liman çevresinde ve strajetik noktalarda üst düzey güvenlik tedbirleri alan polis ise 24 saat esasına göre tedbirlerini alıyor. İlk gün çeşitli eylemlere sahne olan İskenderun Limanı'nın giriş çıkış noktaları özel harekat polisleri tarafından korunuyor.