Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün telefonda görüştü. Erdoğan görüşmede İdlib'de yaşanan kimyasal saldırıyı gündeme getirdi.

TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, St. Petersburg'da dün metroda meydana gelen terör saldırısından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirterek, Putin'in şahsında tüm Rus halkına taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

ERDOĞAN'DAN İDLİB MESAJI: TÜM EMEKLERİ HEBA ETME RİSKİ TAŞIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme vesilesiyle bu sabah İdlib'te sivillere yönelik bir saldırıda kimyasal silah kullanıldığına da değindi. Bu tür insanlık dışı saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların Astana süreci kapsamındaki tüm emekleri heba etme riski taşıdığına da dikkati çekti.

'SURİYE'DE ATEŞKES SÜRMELİ"

Terörle mücadelede işbirliğini daha da güçlendirmenin önemine işaret eden iki lider, Suriye'de kırılgan ateşkesin sürmesi için ortak çaba harcamanın gerekliliğini de vurguladılar.