CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Sakarya' daki"Adalet Yürüyüşü" sırasında kalp krizi geçirdi. Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan Yıldız' ın burada yapılan müdahalenin ardından Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesine sevkedilececeği öğnenildi. Yıldız'a anjiyo yapılacağı gelen ilk bilgiler arasında.

24 SAAT GÖZLEM ALTINDA TUTULACAK

CHP'li vekile ilk müdahaleyi kortejde bulunan CHP'li doktor vekiller ve 112 acil sağlık çalışanları yaptı.
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Hüseyin Yıldız, burada tedavi altına alındı. Hastane yetkilileri, Hüseyin Yıldız'ın kalp spazmı geçirdiğini, kontrol amacıyla 24 saat gözetim altında tutulacağını bildirdi.

TUNCAY ÖZKAN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Yıldız'ın durumuna ilişkin olarak CHP Milletvekili Tuncay Özkan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak "Kalp krizi geçiren sevgili dostum Aydın Milletvekilimiz Hüseyin Yıldız'a acil şifa diliyorum. Hastane sevki yapılıyor." ifadelerini kullandı.

"ADALET YÜRÜYÜŞÜ"NE KATILDI

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"ne katılan isimler arasında yer alıyordu.


HÜSEYİN YILDIZ KİMDİR?

Hüseyin Yıldız, 2 Şubat 1967 tarihinde Bingöl'ün Kiğı ilçesinde dünyaya geldi Eğitim hayatını tamamladıktan sonra 1985 yılında Sosyaldemokrat Halkçı Parti'de siyasi hayatına başladı. Gençlik Kolları'nda görev alan Hüseyin Yıldız, 1994'te SHP ve CHP'nin birleşmesinden sonra siyasi kariyerini CHP'de sürdürdü.
2015'in Haziran ve Kasım aylarında yapılan Türkiye genel seçimleri'nde CHP Aydın Milletvekili olarak seçildi ve TBMM'deki yerini aldı.