Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Trakya, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Marmara'da batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile gece saatlerinde Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.


UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların sabah saatlerinde Trakya, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile gece saatlerinde Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.)dikkatli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne, zamanla Bursa ile akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak(30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.
EGE: Az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kuzey Ege kıyılarının kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana'nın iç kesimleri, Osmaniye, K.Maraş'ın batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.