Bu, son 1 ayda, CHP'de yaşanan dördüncü istifa oldu. Sancar'in istifası akıllara "Muharrem İnce ile birlikte mi hareket edecek?" sorusunu akıllara getirdi. Ancak istifanın perde arkasında CHP'nin altından kalkamayacağı büyük bir rezalet yattığı iddia edildi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Teoman Sancar'ın istifa kararının "siyasi" olmadığını duyurdu.

Büyük skandalın yolsuzluk mu yoksa CHP'nin bir türlü peşini bırakmayan cinsel rezalet örneği mi olduğu bilinmiyor.

İşin başka bir tarafı varmış

CHP'lilerle konuşan gazeteci Yalçın Bayer "Denizli milletvekili Teoman Sancar CHP’den istifa ettiğini duyurdu. İşin başka bir tarafı varmış! Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP.  İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne!" şeklinde paylaşımda bulundu.

İlk açıklama: İftira atıyorlar

Sancar'ın iddialara karşılık "Tecavüz, İstanbul Ataşehir, Bodrum Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları… Eşcinsellik iddiaları… Bunların hepsini duydum, takip ediyorum. Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar… Kaset var diye, baskı oluşturuldu… Gerekli yerlere şikayetimi yaptım… Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim…  Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim" dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu 'bırak' dedi

Takvim gazetesinin iddiasına göre "Teoman Sancar partiden kendi isteğiyle istifa etmedi. Bırakmasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu talep etti. Sancar'ın 'eşcinsel ilişkileri' üzerine Denizli'deki bir şantaj çetesinin tehditlerine dayanamayıp savcılığa gittiği ortaya çıktı. Teoman Sancar, "Elimizde belediyenin yolsuzluk dosyaları var" denilerek Denizli'de 3 ay önce bir eve çağrıldı. İstifayı getiren skandallar zincirinin ilk halkası olan evde iki gencin olduğu, evde alkol alındığı ve o anların videoya çekildiği, Sancar'dan 1 milyon dolar istendiği ve Sancar'ın bu gelişme üzerine savcılığa gittiği ortaya çıktı. O iki gencin bugün ifadeye çağırılması bekleniyor."

Mektupta ne varsa onu biliyoruz
İstifayla ilgili ilk değerlendirme CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan geldi. Öztrak, “Sayın milletvekili istifasını açıkladı. İstifa tek taraflı bir müessese. İstifasının nedenleri konusunda biz de kendi istifa mektubunda ne varsa onu biliyoruz” açıklamasında bulundu.  

29 Ocak'ta İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel CHP'den istifa ettiklerini açıklamıştı. Böylece CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 135'e düştü.