Terörle kararlı mücadele yurdun her noktasında başarı ile sürdürülüyor. Bu kapsamda düzenlenen,  Eren-2 Şehit Uzman Jandarma Çavuş Alper Yaman Narko-Terörizm Operasyonu ile teröre dev bir darbe daha vurularak, çok sayıda uyuşturucu, mühimmat ve el yapımı patlayıcı bulundu.

1 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Eren-2 Şehit Uzman Jandarma Çavuş Alper Yaman Narko-Terörizm Operasyonunda, Hani ilçesinin Gömeç, Mazılı köyleri ile Çağıl mezrasında önceden tespit edilen 56 noktada yapılan aramada, 1 milyon 919 bin 500 kök kenevir, 64 bin kök skunk bitkisi, 267 kilogram esrar ve 2 bin 100 metre sulama hortumu ele geçirildi, esrar elde etmek amacıyla kenevir eken 1 şüpheli yakalandı.

PKK'lı teröristlerin barınma alanı olarak kullanıldığı değerlendirilen sığınakta da 11 küçük tüp ve 3 yangın tüpü içerisinde hazırlanmış el yapımı patlayıcı bulunarak yerinde imha edildi.

ROKETATAR, SEVK FİŞEĞİ, AMONYUM NİTRAT...

Hani ilçesi kırsalında da RPG-7 roketatar, antipersonel roket mühimmatı, roketatar mühimmatı sevk fişeği, 55 fişek, 25 kilogram amonyum nitrat, şeker karışımı siyah renkli kimyasal madde, 50 kilogram toz şeker, 3 kablo irtibatlı elektrikli fünye, kullanıma hazır mandallı gergiden kurtulma düzeneği, büyük tüp, 4 yangın tüpü, 500 torpil, 80 direnç, 9 bin 250 metre kablo, 100 metre bakır tel, akım ölçer, kart okuyucu, harici kart, 10 pil ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır’da terör örgütünün finansmanına büyük darbe! Diyarbakır’da terör örgütünün finansmanına büyük darbe! Jandarmanın başarılı operasyonuyla 520 ton toz esrar elde edilebilecek 22 milyon kök kenevir ele geçirilirken, terör örgütünün 5.2 Milyar TL finans sağlamasının da önüne geçildi.

TSK, Tel Rıfat'ta teröristlere ait hedefleri vurdu TSK, Tel Rıfat'ta teröristlere ait hedefleri vurdu Terör örgütü PKK/YPG'nin Afrin'de bir hastaneye düzenlediği biri bebek 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Mehmetçik, Tel Rıfat'ta teröristlere ait hedefleri ateş altına aldı.