Törende konuşan Bakan Gül, "Yargı mensupları karar ve davranışlarında insan ve toplum hayatına tesir edeceklerinin bilincinde olmalıdırlar. Yargı ele geçirilecek bir merci değildir" dedi.

"YARGI MENSUBU DOSYADAKİ DELİLE BAKAR

Savcı adaylarına tavsiyelerde bulunan Bakan Gül, "Kampanya ile oluşan peşin hüküm, delile ve gerekçeye dayanan adil kararın yerini asla ama asla tutmaz. Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, failin, dini, dili, rengi ne olursa olsun yargı mensubu dosyasındaki delile bakar. Milletimizin yargı teşkilatından beklentisi adil kararın makul sürede verilmesidir" şeklinde konuştu. 

Bakan Gül: Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır Bakan Gül: Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyenin kapısının adaletin kapısı olduğunu, bu kapıya gelen herkesin adalete erişeceğinden, ulaşacağından şüphe duymaması gerektiğini bildirdi.

Bakan Gül: Bugün darbecileri yargılayan bir yargı var Bakan Gül: Bugün darbecileri yargılayan bir yargı var Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugün 15 Temmuz darbe girişimi, 28 Şubat darbecilerini yargılayan bir yargı var. Yargı daha önce darbecilere selam dururken, bugün darbecileri yargılayan bir yargı var" dedi.