Farklı illerde molotoflu ve bombalı eylemlere karışan sözde Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü üyesi 37 yılla yargılanan firari H.G.K., Muğla’nın Marmaris ilçesinde terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla, yurt dışına kaçamadan yakalandı. Yakalanan terör örgütü mensubu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, İçmeler Mahallesi'nde yaptıkları operasyon ile yakalanan TKKKÖ terör örgütü üyesi ve 37 yıl hapis cezası ile yargılanan H.G.K. (25) ve kaçmasına yardımcı olan O.B., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

TUTUKLANDI
Terör örgütü üyesi H.G.K. tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, yasa dışı yollar ile yurt dışına kaçmasına yardımcı olmak isteyen tekne kaptanı O.B. elektronik kelepçe ile ev hapsine çarptırıldı.

Mardin'de terör örgütü PKK'ya operasyon: 29 gözaltı Mardin'de terör örgütü PKK'ya operasyon: 29 gözaltı Mardin'de Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şube müdürlükleri ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 29 şüpheli yakalandı.

Terör örgütünden kaçışların artmasının sebebi: Baskı, tehdit ve infazlar! Terör örgütünden kaçışların artmasının sebebi: Baskı, tehdit ve infazlar! Jandarma Genel Komutanlığı'nın hazırladığı raporda terör örgütü PKK'dan kaçışların büyük bir bölümünü baskı, taciz, tehdit ve infaz gibi sebeplerin oluşturduğu belirtildi.