Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, Erkan A. adıyla kendini tanıtan Eren D’nin ‘Mpax Coin’ isminde çıkardığı paranın bir kripto para bile olmadığını söyledi. Çetinkaya “Bize 300’e yakın kişi dava için vekâlet başvurusu yaptı. Ancak gerçek mağdurların sayısı 12 bin civarında” dedi. Bunun yeni bir kripto para vurgunu olduğunu vurgulayan Çetinkaya “Bir kripto para borsa kuruluşunda ‘Mpax coin’ işlem görüyor. Normal şartlarda bu kripto para değil. Bu herkesin 20 dakikada çıkarabileceği bir şey ama kimse bilmiyor. Şirketin CEO’sunun video bağlantıları gerçekleştirerek ‘Bir sene sonra Dubai’den malikâne alabilecek seviyeye geleceksiniz’ demesi, Eren D’nin paylaşımlarıyla güven sağlamaya çalışması bu oyunun bir parçası” dedi.

Bir kripto para vurgunu daha: 12 bin mağdur Bir kripto para vurgunu daha: 12 bin mağdur Bursa’da 12 bin mağduru bulunan 14 milyonluk kripto para vurgunu iddiası yargıya taşındı.
Ayşe teyze kriptocu oldu Ayşe teyze kriptocu oldu Kısa yoldan zengin olma hayali ve yüksek getiri beklentisiyle kripto paralara yatırım yapan kullanıcı sayısı tam 11 kat artış gösterdi. Kripto paralar pandemi döneminde işsiz, emekli, öğrenci ve ev hanımlarının umudu oldu.