Bakan Elvan esnafa müjdeyi Twitter hesabından duyurdu. Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uygulanan KDV oranı indirimleri 2 ay daha uzatıldı.

Elvan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Salgından olumsuz etkilenen sektörlerimizi desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uyguladığımız KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzatıyoruz. Esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

KDV indiriminde süre uzatıldı KDV indiriminde süre uzatıldı Covid-19 salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

Evini kendi dönüştürene KDV indirimi Evini kendi dönüştürene KDV indirimi İmar artışı olmayan bölgelerde “kat karşılığı dönüşüm” yavaşladı. Süreci hızlandırmak için taahhüt hizmetlerine uygulanan yüzde 18 KDV, yüzde 1'e düştü.