Hain terör örgütü FETÖ ile mücadele  durmaksızın sürüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığındaki "mahrem hizmetler" yapılanmasına yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 40 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı kararı verilen 40 kişiden 26'sı yakalandı.

ESKİ ASKERİ ÖĞRENCİ OLAN 33 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ/PDY'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığına yönelik "mahrem hizmetler" olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan, Ankara genelinde çeşitli semtlerde bulunan büfe, bakkal, market gibi umuma açık işyerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanmak suretiyle sivil imamlar ile iletişim sağladıkları ve haberleştikleri ayrıca bir kısmı ile ilgili olarak bugüne kadar yürütülen soruşturmalar kapsamında etkin pişmanlıkta bulunanların ifadelerinde örgüt mensubu olduklarına dair ifadeler bulunduğu tespit edilen, tamamının daha önce ilişiği kesilmiş askeri öğrenci 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

40 ŞÜPHELİDEN 26'SI YAKALANDI

FETÖ/PDY mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda Ankara genelinde çeşitli semtlerde bulunan büfe, market gibi umuma açık iş yerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanmak suretiyle sivil imamlar ile iletişim sağladıkları ve bu şekilde örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki "mahrem hizmetler" yapılanması içerisinde yer aldıkları belirlenen 5'i daha önceden ilişiği kesilmiş askeri personel ile 2'si "mahrem imam" olmak üzere 7 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi ekiplerince Ankara merkezli 13 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 40 şüpheliden 26'sı yakalandı.

Diğer zanlıların yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 8 gözaltı İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 8 gözaltı İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı

'FETÖ, milleti ve devleti yok etme projesiydi' 'FETÖ, milleti ve devleti yok etme projesiydi' 15 Temmuz kalkışmasında dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı olan Harun Kodalak, açtığı soruşturmanın darbe girişimi gecesinin en önemli kırılma noktalarından biri olduğunu bildirdi.

Tatil için Marmaris'e gelen FETÖ'cüler yakayı ele verdi Tatil için Marmaris'e gelen FETÖ'cüler yakayı ele verdi Muğla Marmaris'e tatil amaçlı gelen FETÖ'cüler takibe alındı. Şahıslar Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.