Terör örgütü PKK'ya yönelik Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı 4 kırsal mahalle ve bağlı mezralarda operasyon düzenlenecek. Bu kapsamda operasyon öncesi söz konusu noktalarda geçerli olmak üzere sokağa çıkma kısıtlaması gerçekleştirilecek.

PKK'YA DARBE VURULACAK
Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, kullandıkları değerlendirilen sığınak, barınak ve depoların tahrip edilmesi, bölgedeki mahallelerde aranan kişilerin yakalanması amacıyla operasyon düzenlendiği belirtildi.

4 KÖYDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 04.00'ten itibaren bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Nusaybin ilçesinin Serinkaya, Eroğlu, Görentepe ve Yavruköy mahalleleri ve bağlı mezralarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ifade edilen açıklamada, vatandaşların yasağa uymasının can ve mal güvenlikleri açısından önem taşıdığı kaydedildi.

Eren-13 Operasyonlarında 2 terörist daha etkisiz hale getirildi Eren-13 Operasyonlarında 2 terörist daha etkisiz hale getirildi Eren-13 Operasyonları kapsamında, Siirt-Pervari ilçe Herekol Dağı kırsalında, 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta terörün finans kaynağına darbe: 26 gözaltı Şırnak'ta terörün finans kaynağına darbe: 26 gözaltı Şırnak’ta İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından terörün finans kaynaklarına operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda uyuşturucu madde, gümrük kaçağı malzeme ele geçirilirken, 26 kişi ise gözaltına alındı.

Terör örgütüne hava harekatı: 40'a yakın hedef imha edildi Terör örgütüne hava harekatı: 40'a yakın hedef imha edildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendiğini ve 40'a yakın hedefin imha edildiğini açıkladı.