Dün Lübnan’ın kuzeyindeki Akkar kentinde bir akaryakıt tankerinde patlama meydana gelmişti. Patlama sonucu 28 kişi hayatını kaybetti.

YARALILARIN DURUMLARI KRİTİK

Lübnan sivil savuma ekipleri arama kurtarma çalışmalarına devam ederken, çok sayıda yaralının olduğu ve durumlarının kritik olduğu bildirildi. Akkar kentinin çevresindeki hastanelerde yoğunluk yaşanırken, Lübnan’ın kuzey bölgesindeki hastanelerden kan bağışı kampanyası başlatıldı.

TEDAVİLERİ DEVLET TARAFINDAN KARŞILANCAK

Lübnan Sağlık Bakanı Dr. Hamad Hasan ise açıklama yaparak yaralıların tedavilerini devlet tarafından karşılanacağını açıkladı. Lübnan Yüksek Yardım Komisyonu Genel Sekreteri Muhammed Khair, ülkede ki uluslararası kuruluşlara çağrı yaparak tıbbı malzeme desteği istedi.

Sağlık bölümlerine talep patlaması Sağlık bölümlerine talep patlaması Son 10 yılda işe alım faaliyeti gerçekleştirmiş 88 bin işverenin 493 bin işe alım yetkilisinin 220 milyon dijital ayak izinden yola çıkarak yapılan çalışmada en fazla ilgi gören bölümler açıklandı.

Eyüpsultan'da bir iş yerinde patlama oldu, yaralılar var Eyüpsultan'da bir iş yerinde patlama oldu, yaralılar var Son dakika... Eyüpsultan’da bir iş yerinde tüp patlamadı, 4’ü ağır 5 kişi yaralandı. İş yerinden yükselen alevlere ise itfaiye müdahale etti, işte son durum

Avcılar'da korkutan doğalgaz patlaması: 4 yaralı Avcılar'da korkutan doğalgaz patlaması: 4 yaralı Avcılar’da iki bina arasında bulunan 3 katlı ayakkabı imalathanesinde iddialara göre yaşanan doğalgaz patlaması sonucu 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Olayda yaralanan 2 kişinin hastanedeki tedavisi devam ederken aynı aileden 2 kişinin ise tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğü öğrenildi.