Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar  Azerbaycanlı mevkidaşı Zakir Hasanov ile görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21) kapsamında, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile bir araya geldi.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Samimi bir ortamda gerçekleştiği bildirilen görüşmede, ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi. Ermenistan tarafından son dönemde Azerbaycan hudut hattında gerçekleştirilen taciz ve saldırılara yönelik de değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenilen görüşmede, Bakan Akar tarafından Türkiye’nin haklı davasında Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olmaya devam edeceğinin vurgulandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Pakistan'a gitti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Pakistan'a gitti Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar'ın resmi ziyarette bulunmak üzere Pakistan'a gittiğini duyurdu.

Hulusi Akar, 'topraklarını kurtarma' sözünü tutan Azerbaycanlı şehit subayın ailesine mektup gönderdi Hulusi Akar, 'topraklarını kurtarma' sözünü tutan Azerbaycanlı şehit subayın ailesine mektup gönderdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ülkesine ait toprakları kurtaracağına dair söz veren Azerbaycanlı şehit Tankçı Üsteğmen Valeh Memiyev'in ailesine mektup gönderdi.