Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde yer alan Juguery Park'ta dilek fenerinin düşmesiyle yangın çıktı. Yangın 3 gündür kontrol altına alınamıyor.

100 İTFAİYECİ ALEVLERLE MÜCADELE EDİYOR

Eyaletin aynı adlı başkenti Sao Paulo yakınlarında bulunan biyolojik çeşitliliği koruma parkındaki yangın, kuru hava ve yüksek sıcaklığın etkisiyle büyüyerek devam ederken, yaklaşık 100 itfaiyeci ve yangın söndürme helikopterinin alevlerle mücadelesi sürüyor.

KÜL YAĞDI

İtfaiye araçlarının giremediği noktalarda yangın söndürme çalışmaları yavaş ilerlerken, yangının başlangıcından bu yana 2 bin hektar genişliğindeki parkın yüzde 60’ının yandığı tahmin ediliyor. Yangın bölgesine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Sao Paulo kentine ise kül yağdı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayla bağlantılı olarak geçtiğimiz pazar günü 6 kişinin gözaltına alındığı fakat daha sonra kefaletle serbest bırakıldığı bildirildi. Söz konusu şahısların kimlikleri ise açıklanmadı.
Öte yandan Sao Paulolu yetkililere göre, dilek fenerleri ve kağıt balonlar yangın nedenleri sıralamasında ilk 3’te yer alıyor.

Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı Kazdağları'nda dün çıkan yangın kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Sirke fabrikasında çıkan yangının faturası 300 bin TL Sirke fabrikasında çıkan yangının faturası 300 bin TL Eskişehir’de sirke fabrikasında yangın çıkmıştı. Yangının ardından yaklaşık 300 bin TL’lik maddi hasar meydana geldi.

Akaryakıt tankerinde çıkan yangın 10 araca sıçradı Akaryakıt tankerinde çıkan yangın 10 araca sıçradı Suudi Arabistan'da bir akaryakıt tankerinde yangın çıktı. Alevler, 10 araca sıçrayarak faciaya dönüştü.