BBC'de Newsnight programında gösterilen emaillerde, İngiltere Büyükelçiliği insanları havaalanındaki Abbey kapısına çağırdığı gözüküyor.

“DOĞRU KAPIYA GELİN”

İngiltere için mütercimlik yapan bir Afgan görevliye, “Doğru kapıya gelin: Abbey kapısına” diye mail atılmış. Mütercim, “Tavsiyeye uysaydım bugün ben de hayatta olmazdım” dedi. İngiltere saldırıdan önce Kabil’de güvenlik uyarısı yapmıştı.

İNGİLTERE'Yİ SUÇLAMIŞLARDI

Saldırı Abbey kapısı yakınlarında gerçekleşti. Pentagon yetkilileri, Abbey kapısının kapatılması için İngiltere yetkililerine yalvardıklarını ifade etmiş, ölü sayısının bu kafar yüksek olmasından İngiltere’yi suçlamışlardı.

Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda 3 İngiltere vatandaşı öldü Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda 3 İngiltere vatandaşı öldü İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın Başkenti Kabil’de dün düzenlenen bombalı saldırıda 1’i çocuk 3 İngiliz vatandaşının hayatını kaybettiğini açıkladı.

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listede bıraktı İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listede bıraktı İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Covid-19'a karşı önlem olarak oluşturduğu seyahat listesini güncelleyerek, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lihtenştayn, Litvanya, İsviçre ve Azor Adaları’nın "güvenli" ülkelerin bulunduğu yeşil listeye alındığını duyurdu. İngiliz basınına göre sarı listeye alınması beklenen Türkiye ise, kırmızı listede kalmaya devam etti.

İngiltere’nin en ücra evi: 17 milyon liraya satışta İngiltere’nin en ücra evi: 17 milyon liraya satışta İngiltere’de dağlık Lake District bölgesinde Skiddaw House isimli 2 katlı, 6 odalı ev, ülkede yerleşim yerlerine en uzak evlerden biri.